Miłego dnia, Polaku

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Miłego dnia, Polaku

Postprzez GrejSowa N, 07.08.2005 11:08

Droga Pani Krystyno

W ostatnim numerze Tygodnika Powszechnego przeczytałam wywiad z socjologiem Krzysztofem Łęckim pt. "Miłego dnia, Polaku". Rozmowa dotyczy zmian w naszym społeczeństwie, definicji dobroci, kryzysu zaufania, deficytu solidarności i demokracji, narastającego wzajemnego lęku oraz destrukcji autorytetów.

KŁ: "Inna sprawa, że czasem to właśnie autorytety dyskredytują normy, których powinny być strażnikami. Marek Kondrat w wywiadzie dla Wysokich Obcasów powiada, że jest wdzięczny Krystynie Jandzie za trzy rzeczy: że nauczyła polskie kobiety przeklinać, palić papierosy i zachowywać się ostentacyjnie. Jeśli tak, to przyznam, że bohaterka "Człowieka z marmuru" odniosla niezwykle spektakularny sukces, bo co rusz widzę młode dziewczyny, które przeklinają, palą i zachowują się ostentacyjnie. Czy naprawdę potrzebowały do tego wzoru?"

Pani Krysiu, proszę sobie spokojnie zakląć, zapalić i ostentacyjnie mnie pozdrowić.

Uszanowania dla Pani i Pana Marka!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krystyna Janda Pn, 08.08.2005 05:46

O matko. I jak to sie angle splata z moimi problemami artystycznymi....dotyczacymi używania brzydkich wyrazów na scenie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja