Jan Tyszkiewicz - "Gwiazdy i melodie"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Jan Tyszkiewicz - "Gwiazdy i melodie"

Postprzez nie ma mnie Wt, 11.04.2006 09:12

Jan Tyszkiewicz - 'Gwiazdy i melodie'

Jan Tyszkiewicz – arystokrata z pochodzenia, kompozytor z zamiłowania, wieloletni dziennikarz muzyczny Radia Wolna Europa z konieczności – napisał książkę pt. „Gwiazdy i melodie” (Wydawnictwo Nowy ¦wiat, 2006). Jest to kolejna książka tego autora. Poprzednie to wspomnienia „Arystokrata bez krawata” i „Kareta asów”. Najnowsza książka stanowi mieszaninę wspomnień i rozmów z gwiazdami kultury masowej. Występują m.in. Krystyna Janda, Beata Tyszkiewicz (wiadomo – rodzina), Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski i inni. Niestety, mimo dobrego pochodzenia i koneksji oraz jeszcze lepszego samopoczucia, książkę trudno uznać za udaną. Są to notki, plotki, anegdotki, w dodatku nierówne. Obok dobrej rozmowy z Wojciechem Młynarskim, są też rozdziały „puszczone”, gdzie autor więcej pisze o sobie niż o swoich bohaterach. Taki jest niewielki rozdział poświęcony Agnieszce Osieckiej, którą autor spotkał, ale niewiele ma na jej temat do powiedzenia. Książka zawiera fotografie (czarno-białe), teksty piosenek autora oraz płytę CD. Dużo dobrych chęci i znajomości – to najlepsze, co można o tej książce napisać.

Daniel Passent

ze strony: www.okularnicy.org.pl

P.S.
.... i jak zawsze ....... serdecznie pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Powrót do Korespondencja