The Da Vinci Code

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

The Da Vinci Code

Postprzez nala Wt, 16.05.2006 14:37

Ciekawa jestem Pani Zdania na te ataki zwiazane z dosyc dobra ksiazka i ciekawym tematem.
Nic nie jest w stanie podwazyc mojej wiary, dlaczego ,,grzechem ,,jest pytac i myslec niezaleznie. nie ma to nic wspolnego z atakiem na wiare. Z punktu historycznego informacja kosciola jako instytucji-poteznej, byla mocno ocenzurowana. Czytam wlasnie Gospel of Fhilip and The Nag Hammadi Library- The definitive Translation of the Gnostic Scriptures. Ile niezwykle ciekawych spraw poruszanych, dajacych do myslenia, a nie ublizajacych nikomu.
Czy Kosciol zabrania myslec w dzisiejszych czasach obawiajac sie czegos??? manipulowania przez wieki? To co jest w nas prawdziwego, rzetelnego i uczciwego zwiazanego z Wiara, nic nie jest w stanie obrazic, unicestwic ani obalic, dobrze jest rozwijac szare komorki i czerpac ciekawa wiedze o naszej przeszlosci i ksztaltowaniu sie religii- roznych. Ksiazka jest doskonale napisana, fikcyjna a jednoczesnie zmuszajaca do poszukiwan nie w celu obrazania czy zniewazania, a ze oparta na kryminalnym watku, coz moze dzieki temu siegnelo tysiace czytelnikow po inne z tym tematem zwiazane lektury, teksty itp. Dobrze, ze w wiekszosci Bog stworzyl czlowieka jako istote myslaca i dal wolny wybor. Z pozdrowieniami Nala
nala
 
Posty: 31
Dołączył(a): N, 12.03.2006 16:48

Postprzez Krystyna Janda Wt, 16.05.2006 21:03

Szczerze mówiąc przyzwyczaiłam się do absurdów ostatnio. Prymitywne, proste Narody potrzebują "ukierunkowania " moż ektos tak o nas myśli....
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja