..... Krystyna Janda w Gdyni ....

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

..... Krystyna Janda w Gdyni ....

Postprzez nie ma mnie Wt, 12.09.2006 08:10

.... bardzo, bardzo dziękuję za spotkanie w Gdyni :):):)

Krystyna Janda w Gdyni

Jeszcze przed rozpoczęciem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych będzie można spotkać w Gdyni jedną z największych gwiazd polskiego kina. Krystyna Janda będzie bohaterką startującego w sobotę Festiwalu Sztuki Aktorskiej
Krystyna Janda ma na koncie już kilkaset ról: w filmie, teatrze i teatrze telewizji. Sama również reżyserowała, pisze także felietony i dziennik internetowy. Janda po raz pierwszy na ekranie kinowym pojawiła się w "Człowieku z marmuru" Andrzeja Wajdy. Trudno znaleźć w Polsce równie błyskotliwy debiut aktorski - w filmie tym wystąpiła w roli głównej; zagrała Agnieszkę, świeżo upieczoną absolwentkę szkoły filmowej, która chce zrealizować film o zapomnianym przodowniku pracy z lat 50. Mateuszu Birkucie. Można ją było oglądać również w m.in. filmach Piotra Szulkina "Golem" i "Wojna światów. Następne stulecie", "Mefisto" Istvana Szabo, "Przesłuchaniu" Ryszarda Bugajskiego czy "Człowieku z żelaza" Wajdy. Ostatnio zagrała główną rolę we "Wróżbach kumaka" Roberta Glińskiego - adaptacji powieści Güntera Grassa. Aktorka ma na koncie trzy nagrody na gdyńskim FPFF: aktorskie za "Przesłuchanie" i "Parę osób, mały czas" Andrzeja Barańskiego (otrzymała ją w zeszłym roku) oraz Złote Lwy za najlepszy debiut reżyserski za film "Pestka" w 1995 roku.

W sobotę i niedzielę w gdyńskim Klubie Filmowym będzie można obejrzeć siedem filmów z udziałem Krystyny Jandy - w tym "Pestkę" w jej reżyserii. W niedzielę aktorka rozdawać będzie autografy o godz. 16 w księgarni Notabene; o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z nią w klubie Ucho. Na wszystkie projekcje i spotkania wstęp jest wolny.

APLA

Festiwal Sztuki Aktorskiej - Krystyna Janda

Sobota

Klub Filmowy (Gdynia, ul. Waszyngtona 1):
godz. 11 - "Stan wewnętrzny" (1983 r., reż. Krzysztof Tchórzewski)
godz. 13 - "Kochankowie mojej mamy" (1985 r., reż. Radosław Piwowarski)
godz. 15 - "W zawieszeniu" (1986 r., reż. Waldemar Krzystek)
godz. 17 - "Stan posiadania" (1989 r., reż. Krzysztof Zanussi)

Niedziela

Klub Filmowy:
godz. 11 - "Pestka" (1995 r., reż. Krystyna Janda)
godz. 13 - "Matka swojej matki" (1996 r., reż. Robert Gliński)
godz. 15 - "Ostatni rozdział" (1997 r., reż. Yves Angelo)

Księgarnia Notabene (Gdynia, Klif, al. Zwycięstwa 256):
godz. 16 - spotkanie z Krystyną Jandą (autografy)

Klub Ucho (Gdynia, ul. św. Piotra 2):
godz. 17.30 - spotkanie z Krystyną Jandą (pytania, autografy)

Mirosław Baran2006-09-08
http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35611,3605784.html
Avatar użytkownika
nie ma mnie
 
Posty: 3496
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 14:31
Lokalizacja: .... nieważne

Postprzez Krystyna Janda Śr, 13.09.2006 04:58

Dziękuję.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja