Przeszłość

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Przeszłość

Postprzez aga Z So, 31.03.2007 11:02

A ja myślę, że wiek w jakim sie jest, ma znaczenie jesli chodzi o stosunek do przeszłośći, tak samo zresztą jak miejsce, które się zajmowalo, czy zajmowala nasza rodzina w "systemie"... I tyle. Potrzebna jest zmiana pokoleniowa, żeby o tym wszystkim mówić jak o historii, w miarę spokojnie i bez emocji... bo póki co to ani nie jest historia, ani teraźniejszosc... A czas, w którym sie zabrano za to jest rzeczywiście najgorszy z możliwych...
Przepraszam pani Krystyno, ze ja znowu o tym, ja w 1989 mialam 12 lat, i też absolutnie nie roszcze sobie prawa, żeby kogoś oceniać, po prostu, chyba wszyscy mimowolnie jestesmy ofiarami tego, co nam media serwują. A ze niesmak pozostaje, to inna sprawa...
A od wczoraj na rynku w Katowicach wystawa uliczna "Twarze katowickiej bezpieki"
Przy każdej postaci umieszczono opis jej kariery i kilka słów o charakterze - wziętych z poufnych opinii szefów, donosów, relacji świadków. Okazuje się, że byli wśród nich fanatycy, psychopaci, ale także przeciętni urzędnicy.
- zdjęcia, nazwiska, niektórzy z nich jeszcze zyją... Nie chcę nikogo z nich bronić i nie bronię, zresztą to coś innego niż tajni współpracownicy, ale... jeszcze tylko pręgierza tam brakuje, takie miałam odczucie...
I to miedzy innymi spowodowało, że napisałam te list...
Raz jeszcze przepraszam, że jeszcze na ten temat, znikam już, koniec, biorę sie za życie, pozdrawiam wiosennie, dobrego dnia...
Co by się nie działo teatr musi trwać
teatr musi grać
teatr musi trwać
Co by się nie działo teatr musi być
teatr musi żyć
trafiać w czysty ton
Musi iść na całość i odwagę mieć
zakląć i uczynić skłon!!!!!
Avatar użytkownika
aga Z
 
Posty: 334
Dołączył(a): Pn, 19.02.2007 21:50
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Krystyna Janda N, 01.04.2007 09:36

wiosna , wiosna i tyle. Myślmy żeby sai zasłuztc sobei na szacunek do samego siebi , tearz , a przeszłóść no cóż.... ustawa wprowadzająca de facto na nowo cenzrę, pomysł pana Giertycha mnie przeraża.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja