Podziękowanie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Podziękowanie

Postprzez JulJusz Pn, 09.04.2007 18:01

Pani Krystyno

Pisze do Pani 19 latka mieszkająca w miejscowości położonej 80 km od Warszawy. Taka "o", powiedzmy, że zwykła.
Piszę, bo chyba wypadałałoby wyrazić swoją... wdzięczność za pani dziennik:)

"Pamiętnik a blog. Dokonaj analizy porównawczej pod względem formy, treści, oraz intencji autora."

Oto mój temat prezentacji maturalnej z języka polskiego. Pozwoliłam sobie, za przykład jednego z blogów, wziąć pani dziennik. Dlaczego? Nie wiem. Po prostu. Potrzebowałam za przykład bloga znanej osoby. A Panią kojarzę głownie z "Przesłuchania". Tyle popularności jak dla mnie wystarczy:)

Cóż, jego lektura zajęła mi chyba 3 dni. Przez 3 dni przestudiowałam 3 lata Pani życia. Skrupulatnie wklejałam do notatnika daty notatek, w których popełniła pani błędy ortograficznie, moja twarz była pokryta łzami, gdy czytałam opowieści o pierwszym maluchu, lub podirytowanej "Tej z GPS-u, która oszalała i darła się, że jadzie Pani w odwrotną stronę, że nic nie umie już przeliczyć, bo to jest całkiem nie do Pani domu". Smutno było czytać o odejściu Kaczmarskiego, lub Grechuty ["Wszystko dla Twej miłości"- zmobilizowała mnie pani do posłuchania tego, zachwycam sie już trzecią godzinę]. Z zapartym tchem oglądałam pani sukcesy w związku z przekształcaniem "Kina POLONIA", oczywiście wynotowywałam gdzie znajdują się co ciekawsze zdjęcia.
Nadal jestem zachwycona lekkością pani języka, zwłaszcza gdy opowiada pani o Teatrze w Kaniach[ bodajże 3 spektakl].
Te historie z psami, kotami, dziećmi, teraz, kilkanaście lat temu, pani charyzma, energia...
Podziwiam Pani pracę i biorę się za...rozebranie pani dziennika na czynniki pierwsze:)


Pozdrawiam

Julia K.
JulJusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 09.04.2007 17:45

Postprzez Krystyna Janda Cz, 12.04.2007 21:23

No ciekawe.....czy uda się pani znaleźć coś jakieś uogólnienienie....powodzenia i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja