parę osób, mały czas

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

parę osób, mały czas

Postprzez etea Pt, 27.04.2007 13:53

Dzisiaj premiera. Co prawda oglądałam ten film już jakiś czas temu (na festiwalu we Wrocławiu), ale wrażenia po seansie pozostały tak żywe i mocne, jakby to było niedawno.
Nie ukrywam, że wybrałam wtedy akurat ten film ze względu na Panią... Tak jakoś staram się oglądać wszystko, w czym brała Pani udział. :)
Wiedziałam tylko, że film polski, reżyser Barański, wątek białoszewski, a Janda jest jedną z głównych paru osób.
Wstyd pisać, ale nie słyszałam ani o Jadwidze Stańczakowej, ani o Jej znajomości z Białoszewskim, ani o Dzienniku we dwoje...
Siedząc w sali kinowej, otwierałam coraz szerzej oczy... Bo film, mimo iż jego akcja dzieje się "jakiś czas temu", ujmuje swoją aktualnością.
Nie wiem, czy ujął mnie tak dlatego, że gdzieś tam "podświadomie" ciągnie mnie do biografii osób naznaczonych chorobą (np. Poświatowska).
Znajomość tych dwojga poraziła mnie prawdą psychologiczną.
¦ledząc ich losy, niejednokrotnie miałam wrażenie déjà vu...
Gorąco polecam poznanie zarówno tej pary osób, jak i małego czasu, w którym przyszło im żyć.
etea
 
Posty: 35
Dołączył(a): Wt, 09.01.2007 12:08
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez Krystyna Janda N, 29.04.2007 14:14

Szanwna Pani, ja też wcześniej ,zanim zaczęłam sie do roli przygotwywać ne wiedziałam nic o pani Stańczakowej. Dużo o Białoszewskim , a o Niej nic. Teraz wydaje mi sie ze wiem o Niej, o Nich więcej niż inni. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja