słoneczny

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

słoneczny

Postprzez Smokun N, 27.05.2007 20:54

Pozdrawiam serdecznie!
Chciałbym Panią zainteresować ciekawym tematem, nad którym pracuję już do paru miesięcy, dotyczy on wypalenia wewnętrznego kobiety, której się rodzi chore dziecko, jest to szeroko opisane w terminologii psychologicznej i nie będę się nad tym rozwodził.
Nazwałem tą sztukę WYPALONA, bohaterami jest matka i córka, oraz chore dziecko, którego głos jest w formie nagrania, za drzwiami. Ciekawostką i uwspółcześnieniem tej sztuki jest to, że córka w ogóle się nie odzywa i reaguje na jej słowa grą ciała – pantomima, ale bez przesady. Córkę umieściłem z tego powodu, że dużo się mówi o rodzicach a mało o zdrowym rodzeństwie, a to dla nich straszliwe obciążenie, bo przecież rodzice nie są wieczni...
Cele założyłem sobie następując, oczywiście zapoznanie z tymi problemami, uwrażliwienie społeczeństwa, zauważenie problemu przez polityków, bo przecież matka nie może podjąć normalnej pracy, dziecko dostaje jedynie jakiś tam zasiłek i to trwa aż do pełnoletności, potem renta w granicach sześćset złotych, no bieda kompletna.
Jednak najważniejszy cel w tej sztuce to pokazanie, w jaki sposób wypalona kobieta może znowu wskrzesić się niczym feniks z popiołów.
Ten utwór będzie mocny jak ten wiersz.

***
zobacz
tam światła neonów
mienią się w śmieciach rozsypanych kopniakiem
to tylko kapryśny wiatr się bawi
tak beztrosko jak dziecko

widzisz
tam blask księżyca
mieni się w bieli kościanej zdechłego kundla
a może to kieł afrykańskiego słonia
tak sterczy dumnie

spójrz
tam czerwona latarnia
zabujała w oczach dziwki zajętej w bramie
pamiętam ją jak bawiła się w klasy
tak jeszcze niedawno

pamiętaj
ten spacer nocą
kiedy na przekór tym co tak krzyczą
że ten świat zszedł na psy
my idziemy tak spokojni

by jutro było lepsze

ARKADY
Smokun
 
Posty: 34
Dołączył(a): Wt, 08.05.2007 08:02
Lokalizacja: D

Postprzez Krystyna Janda Wt, 29.05.2007 03:46

Jak Pan napisze to proszę przysłać na adres teatru, a ja przeczytam. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja