Analiza porównawcza: blog a dziennik (pamietnik).

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Analiza porównawcza: blog a dziennik (pamietnik).

Postprzez Mirrow Pn, 18.06.2007 00:12

Witam bardzo serdecznie! :)

Na początek może trochę o mnie: mam na imię Beata i studiuję filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim (I rok). Mieszkam w Brzegu Dolnym - najukochańszym, w moim bardzo subiektywnym mniemaniu, mieście.

Teraz o powodzie, dla którego zawracam Pani głowę ;)
Piszę roczną pracę z poetyki na temat: Analiza porównawcza: blog a dziennik (pamietnik). (co widać także w nagłówku tematu). Koleżanka opowiedziała mi o Pani książce (mam nadzieję, że dostanę ją w mojej kochanej bibliotece :) ). Początkowo miałam ograniczyć się do przeczytania jej i zapoznania się z opiniami dziennikarzy. Znalazłam jednak Pani stronę WWW i postanowiłam napisać do Pani - zadać kilka pytań. Mam nadzieję, że znajdzie Pani chwilkę by na nie odpowiedzieć :)

A oto owe pytania:

1) Dlaczego pisze Pani bloga (pamiętnik internetowy)?

2) Czy pisała/pisze Pani dziennik albo pamiętnik (ale taki tradycyjny, w zeszycie)? Dlaczego?

3) Jakie rodzaje blogów jest Pani w stanie rozróżnić? Co Pani o nich sądzi?

4) Co Pani myśli o pokoleniu kciukowców? Jak wypada ono w porównaniu z pokoleniem x?

5) Czy uważa Pani, że tradycyjne formy pamiętnika są pogardzane i że mogą zupełnie zniknąć?

6) Jak Pani myśli - dlaczego dzieci nie rozróżniają pamiętnika, do którego wpisują się ich przyjaciele od pamiętnika, w którym widzą powiernika swoich trosk? Czy jest to tylko kwestia wieku?

7) Jak Pani scharakteryzuje blogi, jak pamiętniki, a jak dzienniki? Jakie, oprócz formy fizycznej, dostrzega Pani różnice?

8) Jakieś inne uwagi/spostrzeżenia? :)

Pozdrawiam bardzo serdecznie i z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi! :)
Beata Krzyżosiak (Mirrow).


PS. Mam nadzieję, że to co napisałam jest w miarę zrozumiałe. Jeśli jednak coś jest niejasne, to proszę pytać :) O tej porze jestem już trochę nieprzytomna i całkiem możliwe, że może mój język także uległ nieco temu stanowi ;) Dobranoc :) (proszę trzymać kciuki za moją łacinę - jutro mam ostatnie koło i baaardzo się denerwuję :( )
:: Bo w
Avatar użytkownika
Mirrow
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 17.06.2007 23:19
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Postprzez Krystyna Janda Pn, 18.06.2007 07:04

Niestety nie mam czasu na odpowiadanie na pytania , de facto udzielanie wywiadów internetowych. Prosze przejrzeć wywiady ze mną zamieszczone w dziale prasa, właściwie wszystkie odpowiedzi tam są. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja