to o krwi jeszcze słówko

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

to o krwi jeszcze słówko

Postprzez coffee Śr, 08.08.2007 21:10

Jeszcze sobie pozwolę słówko dodać do tematu, który chamska baba Hanna Wujkowska wykorzystuje do rozgrywek nie wiadomo o co. Też jestem wściekła, bo temat w specyficzny sposób mnie dotyczy.

A mianowicie:

- mam dość rzadką grupę krwii O Rh (-)
- zdaje mi się, że O Rh (-) to grupa najczęściej poszukiwana (grupa O może pomóc też osobom z inną grupą krwi)
- w dobie internetu każdy z nas dostaje e-maile z rozpaczliwymi prośbami o pomoc, bardzo często ta prośba brzmi "szukamy krwi O Rh(-)! Pomoż! Pomoż! Pomoż!"
- wszędzie tam, gdzie oddaje się krew trzeba wypełnić ankietę a z niej jasno wynika, kto krwi oddać nie może (lista powodów poniżej)
- i choć bardzo bym chciała, krwi oddać nie mogę a powód, który mnie eliminuje z grona krwiodawców to Bogu dzięki nic strasznego,
- przeciwnie! powodem są dwa wspaniałe lata na początku lat dziewiędziesiątych, które spędziłam w Anglii a więc dotyczy mnie punkt:
*osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,
- zdaje się, że ma to związek ze wściekłym krowami, specyfiką choroby Creutzfeldta-Jakoba i dla bezpieczenstwa nam nie wolno,
- słusznie
- liczę, ze medycyna wkrótce będzie umiała łatwo wykryć te priony czy o co tam chodzi i przywróci mnie oraz inne osoby w poczet potencjalnych krwiodawców.



Pani Krysiu, cieszę się, że i Pani się wściekła na tę babę. Tzn. "cieszę się" jest złym słowem, ale daje nadzieje, ze istnieją ludzie rozumni i w końcu ktoś władny takiego matoła odsunie od głoszenia chorych poglądów. Szkodliwych!

Ludzie są teraz tak nieufni, pęd życia i współczesnego świata osłabia chęć niesienia pomocy, znieczula, stajemy się nieuważni.

Ach do cholery! Niech coś się zmieni w tym kraju!

Pozdrawiam serdecznie.

******



Kto nie może oddawać krwi?
osoby, które przebyły lub są chore na żółtaczkę zakaźną,
nosiciele wirusa HIV i chorzy na AIDS,
chorzy na choroby weneryczne,
chorzy na gruźlicę,- chorzy na padaczkę,
chorzy na choroby nowotworowe,
chorzy na choroby układu krążenia (wady serca, choroba wieńcowa, zawałmięśnia sercowego),
alkoholicy, narkomani,
chorzy na cukrzycę,
chorzy na łuszczycę,
osoby, które przebywały w okresie 01.01.1980 r. do 31.12.1996 r. łącznie przez 6 miesięcy lub dłużej w Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii,
chorzy na chorobę Creutzfeldta-Jakoba (CJD),
osoby leczone hormonem wzrostu,
osoby po przeszczepie rogówki, opony twardej lub komórek ośrodkowegoukładu nerwowego,
osoby, które chorowały na choroby tropikalne,
chorzy na malarię lub osoby, które przyjmowały leki przeciwmalaryczne,
osoby po resekcji żołądka, po usunięciu tarczycy lub nerki,
chorzy z miażdżycą, po udarach mózgowych i osoby z rozległymi żylakami.
coffee
 
Posty: 108
Dołączył(a): Pn, 30.07.2007 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krystyna Janda Cz, 09.08.2007 08:01

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron