zielony.. tatarak

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

zielony.. tatarak

Postprzez Magnolia Śr, 15.04.2009 21:25

Dobry Wieczór Pani Krysiu,

piszę ten post już drugi raz, przed chwilą jakimś nieopatrznym skrótem na klawiaturze skasowałam wszystko :evil: no trudno, a wiec od nowa:

Tatarak, to film, na który wszyscy czekamy :wink: , ja na pewno... na najważniejszą premierę tego roku :)
http://film.gazeta.pl/film/10,28313,6470729,Tatarak___zwiastun_filmu.html

A nie czytałam do tej pory "Tataraku" Iwaszkiewicza. Postanowiłam to czym prędzej zmienić, zwłaszcza, że ja zawsze staram się być "przygotowana", przeczytać konkretny tekst, o autorze lub coś wokoło... A więc sięgnęłam po "Tatarak". Opowiadanie rzeczywiście krótkie.. Zaczyna się tajemniczo... trochę jak "Wróżby Kumaka", następnie jest leniwe jak miasteczko Z., by potem przyspieszyć, stać się gwałtowne (ale czy to dobre słowo?) jak ta 25-letnia młodość... Początek i koniec tworzą spójną całość, obejmują te kilka stron, które wydają się być jakby muśnięte tylko piórem..., jakby szkicem. "Tatarak" pozostawia we mnie wrażenie, odczucie, że jest w nim tyle do dopowiedzenia. Być może Państwo - Pani, Pan Andrzej Wajda oraz Pan Paweł Szajda - mi to "coś" dopowiedzą...

Zbierając siły na zwolnieniu mam trochę więcej czasu, przypomniałam więc sobie dziś dwa odc. Męskie-Żeńskie (Buty, Aktorka) oraz jeden z odc. Modrzejewskiej (zaspałam rano :wink: ). I taka mnie myśl dopadła, że wszystko co Pani "robi", każdy szczegół jest dopracowany, każde zdanie..., a ile w tym mądrości.. Dziękuję.
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: zielony.. tatarak

Postprzez Krystyna Janda So, 18.04.2009 06:10

Bardzo dziękuję. Mam nadzieje ze Tatarak filmowy dopełni iwaszkiewiczowski. Ukłony . Powodzenia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja