Trybuna Ludu

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Trybuna Ludu

Postprzez E.T. N, 19.04.2009 16:19

W 1976 chodziłam z Jankiem :) do nudnego ogólniaka w takim szarym mieście :( i czekałam,
kiedy na ekrany wejdzie Człowiek z marmuru.Film zobaczyłam na pierwszym seansie.Następnego
dnia Trybuna Ludu zamieściła o nim wstępniak-krytykę na całą stronę.Gazetę nabyłam w drodze
do szkoły.Na lekcji języka polskiego (polskiego oduczała nas obywatelka harująca na dwóch etatach:
1- w KW PZPR, 2- w naszej szkole) usiadłam w pierwszej ławce,Trybunę położyłam przed sobą.
Branie natychmiastowe;prawie 40 osób,i tylko my dwoje widzieliśmy film,i dyskusja zażarta
przez dwie godziny lekcyjne+duża przerwa,i towarzyszka nauczycielka w natarciu.
Coś z tamtej atmosfery unosi się dziś czasem w powietrzu.

Pani pierwsza rola-Pani ostatnia rola w filmie Andrzeja Wajdy;łamanie konwencji-przełamywanie
tabu.Tabu,wyparcie,obawa;chętna zgoda na Erosa w sztuce-wobec Tanatos milczenie,anonimowość,
strach.W filmie trudniej powiedzieć to,o czym pisze Agata Tuszyńska,Joan Didion,Ken Wilber.
Uczymy się wrażliwości,uczymy się mówić od tych,którzy chcą i mają odwagę dzielić się z nami częścią swojego świata.
Czekam na Tatarak.W milczeniu.

Z wyrazami szacunku
z bukietem wiosennych kwiatów
tęczowe pozdrowienia z zielonego lasu
ET
E.T.
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt, 12.08.2008 20:28

Re: Trybuna Ludu

Postprzez Krystyna Janda Pn, 20.04.2009 05:48

Wiosna nas dopada. Kłaniam się.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron