Światło...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Światło...

Postprzez kasia.magda Pn, 15.06.2009 05:48

Dzień dobry Pani Krystyno!

Jak zwykle jestem bardzo wzruszona,że mogę do Pani napisać.Często pytam samą siebie,jak to możliwe,że najwybitniejsza,najinteligentniejsza i najwspanialsza aktorka odpisuje na moje listy.
Jest Pani Cudem mojego życia!

Od 2000 roku prowadzę zeszyt lektur i tam wpisuję cytaty z książek,które czytam i które podobają mi się szczególnie albo zmuszają do głębokiej refleksji...Pani cytatów także zapisałam wiele...

Z książki:"w.w.w.małpa.pl"
"Jestem dziwnie spokojna i pogodzona ze wszystkim,co ma nadejść".
"W tym życiu będziemy ze sobą jeszcze chwilę!!!Po co się denerwować!!!Trzeba już teraz tylko kochać,co się ma.Nie psuć sobie,nie niszczyć tych paru pozostałych chwil.{...}Z rachunku wynika,że teraz już nie ma co się przejmować drobiazgami i być małostkowym!Od dziś szalejemy.Akceptujemy i cieszymy sięz tego,co mamy,co jest,bo nic innegonam się już nie opłaca"

"Wczoraj pokazano w telewizji płaczącą dziewczynkę,czekającą na przeszczep szpiku,towarzyszyła mi całą noc.Po każdej takiej dawceinformacji ilustrowanejzdjęciami,szczególnie chorych dzieci,nie mogę dojść do siebie.Ale jeszczebardziej,najbardziej bulwersuje mnie,dotyka,nie mogę się z tym pogodzić,że są dzieci niechciane,nienawidzone przez ich rodziców.Najmocniej jestem z dziećminiekochanymi.Bitymi.Lekceważonymi.Wyganianymi.Błąkającymi się i głodnymi.To wydaje mi się najstraszniejsze.Bogu dzięki,że są ludzie dla których pomoc innym jest celem życia"

"Codzienność może być sztuką".

z dziennika{31 marzec 2002r}:"Koniec,obżarstwo powoduje depresję i brak sensu życia"

"Staram się zrozumieć jak to jest być niewidomym.Co chwila zamykam oczy i staram się tak "pożyć" choć moment.Wczoraj chodziłam tak ulicami Warszawy,tak po kryjomu.Trudne.Nie wytrzymuję dłużej niż chwilę.Boję się.'
"Uwielbiam wiosnę i to wiosenne ogrodowe uwijanie się co roku"



Mogłabym tu Pani cytaty wpisywać bez końca-tyle ich jest,ale właśnie wpadła mi myśl do głowy i muszę ją tu wpisać,zanim mi umknie.Oto cytat z książki"Niewinność"-Kathleen Tessaro:
"Życie jest sztuką.Niektórzy mają do niego talent.Idą naprzód natchnieni nadzieją.Tam,gdzie inni są niepewni i zagubieni,oni są konkretni i zdecydowani.Tryskają energią.Kiedy stają w drzwiach w pokoju robi się jaśniej"
Czytając te słowa -skojarzyłam je ze zdaniem Pani Męża:"Wchodzisz:Blask,za Tobą-ciemność"

Pozdrawiam serdecznie Katarzyna
kasia.magda
 
Posty: 12
Dołączył(a): Cz, 04.12.2008 06:07

Re: Światło...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 15.06.2009 14:46

Bardzo pani dziękuję. Najserdeczniej pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron