Sufler

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Sufler

Postprzez HAXO22 Pn, 22.06.2009 20:39

Pani Krystyno!

Staram się o posadę suflera w jednym z Teatrów. W tym tygodniu czeka mnie rozmowa kwalifikacyjna.
Na czym polega praca - rzecz jasna - wiem, ale może ma Pani jakieś uwagi, wskazówki, które przekazywała Pani swoim suflerom?

Będę bardzo wdzięczny za każdą radę.

Pozdrawiam serdecznie

Bartosz
Avatar użytkownika
HAXO22
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt, 13.03.2007 21:06

Re: Sufler

Postprzez Krystyna Janda Śr, 24.06.2009 06:24

Trzeba inteligentnie nie kiedy cisza a kiedy naprawdę aktor zapomniał, cicho acz wyraźnie...nie wiem, u nas w teatrze nie ma suflerów, ja sama nigdy chyba nie skorzystałam z podpowiedzi, odkąd pamiętam, suflerzy zawsze służyli mi do pomocy w nauce tekstu , to dla mnie była sprawa kapitalna , a poza tym są miłymi przyjaciółmi, ale na scenie z paniki nie słyszę i ratuję się sama., albo nic nie udaje idę do suflera i on mi wtedy podpowiada całkiem jawnie. No nic to osobny temat, można by godzinami o związkach suflerów z aktorami, o ich zależnościach, miliony historyjek, anegdot, szczególnie o starszym pokoleniu aktorów...Ale i dziś młodzi aktorzy niektórzy bez suflerów nie żyją, ja się tylko dziwię i podziwiam nerwy i aktora i suflera. Życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron