Rozdawnictwo

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Rozdawnictwo

Postprzez Mzimu Śr, 17.08.2011 16:41

....z dialogu Pani z Panią Trumienką :
''Jesteśmy Fundacja a nie spółka Z o.o bo to nie est przedsiębiorstwo dochodowe, cały zysk obraca się na utrzymanie dwóch teatrów i nowe produkcje teatralne. Nasza działalność niczym się nie rożni od innych teatrów niepaństwowych, chyba tym ze 95% całego budżetu wypracowuje z kasy ze sprzedaży biletów a tylko 10% to pomoc Państwa i prywatna. Działalność Fundacji widać także latem szczególnie kiedy uruchamiamy spektakle na Palcu Konstytucji.''


Niedawno Pan Sławomir Pietras w wywiadzie udzielonym w Radio TOK FM słusznie ubolewał nad faktem braku dotacji ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie-Zdroju, wspomniał również o braku dotacji dla Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.

Jakie jest Pani zdanie, jako Osoby opiniotwórczej w dziedzinie Kultury Narodowej, na temat tak rażących dysproporcji w rozdawnictwie publicznych pieniędzy ?
...lecz ludzi dobrej woli jest więcej

Mzimu
 
Posty: 5220
Dołączył(a): Wt, 31.08.2010 11:14

Re: Rozdawnictwo

Postprzez Krystyna Janda Pt, 19.08.2011 20:21

Bardzo przepraszam ale nie chce mi się nawet na ten temat mówić. Dzielenie pieniędzy ana kulturę to temat rzeka. A ja,? Słusznie mówią mi urzędnicy państwowi, nie am przepisów, nie jest pani teatr instytucja kultury, więc....poza tym sama pani chciała. Rzeczywiście sam chciałam. Ale jest wspaniale. Na razie produkujemy i utrzymujemy się za to co zarobimy, a jak przestaniemy zarabiać, ludzie nie będą chcieli kupować biletów, to się zamkniemy i tyle. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja