fundacja

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

fundacja

Postprzez mona lisa Śr, 17.08.2011 23:54

Jestem stalym widzem tych, jak i innych teatrow, nie udzielalam sie na forum, ale chyba zaczne. Fakty mowia same za siebie. Pani trumienka obliczyla, ze Fundacja otrzymala 6 milionow zlotych na przestrzeni 6 lat. Teatry panstwowe otrzymuja stala dotacje od Panstwa. Dostepny jest raporty z lat poprzednich, z ktorych jasno wynika, ze teatry panstwowe otrzymuja kilka do kilkunastu milionow zlotych rocznie kazdy (!). Ja niepokojac sie o to, gdzie ida pieniadze z panstwa poprosilabym raczej o sprawozdania z tych teatrow. Gdzie sa TE pieniadze? Raporty frekwencji mowia same za siebie. Akurat Fundacja Krystny Jandy wydaje kilka premier wiecej i sciaga kilkakrotnie wiecej naszego spoleczenstwa w ciagu roku niz przecietny warszawski teatr dostajacy tyle milionow dotacji. A jezeli taki warszawski teatr juz cos wystawia, to czesto pozostawia to artystycznie wiele do zyczenia. Akurat w porownaniu Fundacja Krystyny Jandy sciaga mase widzow i daje Czechowa, Witkacego, Baluckiego, Fredre. Inne teatry wypadaja zwyczajnie blado, a dzialalnosc Fundacji jest prawdziwie w tym sensie misyjna. Nie bez powodu zreszta od lat funkcjonuje stara zasada, ze teatrom panstwowym oplaca sie nie grac. Bo po co? Jako pe es polecam lekture: http://www.rp.pl/artykul/631774_Teatral ... -dobr.html

pozdrawiam
mona lisa
mona lisa
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 17.08.2011 23:45

Re: fundacja

Postprzez Krystyna Janda Pt, 19.08.2011 20:35

Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja