39

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

39

Postprzez coffee Cz, 01.09.2011 22:40

Pani Krystyno,

Miły opis dzisiejszego poranka, który Pani zamieściła, dobrze nas nastroił na ten letnio/jesienny dzień.
Tegoroczna pogoda jest bardzo ciekawa, wielu ją krytykuje, ale mi bardzo odpowiada. Do tej pory wszystkie trawniki są soczysto zielone, nie widziałam ani jednego wysuszonego.

A przed chwilą czytałam repliki gazet z września 39, które były dołączone do dzisiejszego wydania Rzeczpospolitej.
A tam na przykład:

Gazeta Wileńska, 2.09.1939

Ogłoszenie: "Przybłąkał się pies wilk. Odebrać ul.Stefańskich 38 m.10 - po 3-ch dniach uważam za własność."

lub

"Dziś otwarcie sezonu rewelacyjnym filmem polskim STRACHY w/g nagrodzonej powieści M. Ukaniewskiej
W rol. gł. nowoodkryta gwiazda Hanka Karwowska, w pozostałych rolach Ćwiklińska, Andrzejewska, Bodo, Węgrzyn i inni. Pocz. seans. 4,6,8 i 10; w święta o 2-ej."

Szukam w sieci tej "nowoodkrytej gwiazdy", mało informacji, ten film wg baz danych to jej drugi i ostatni.
Niespodzianka na allegro: dwa dni temu ktoś kupił ulotkę reklamującą "Strachy", więc możemy dziewczynę zobaczyć. Prawda, że piękna?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze nie wiem co było dalej. Pewnie nic dobrego.

Niechby się czas wtedy zatrzymał...

A taki podkład muzyczny kojarzy mi się z tym nastrojem:

http://greencat.wrzuta.pl/audio/5yfS8Sl ... cieszynska

Sentymentalnie pozdrawiam.
coffee
 
Posty: 108
Dołączył(a): Pn, 30.07.2007 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: 39

Postprzez Krystyna Janda So, 03.09.2011 09:22

I tak pędzi wszystko! Ona piękna , z zębami... w wakacje czytałam biografie Ćwiklińskiej autorstwa Marii Bojarskiej, bardzo pouczająca lektura, dobrze ze to przeczytałam póki czas, ku przestrodze...Chwila , za chwilą Dobrych chwil.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja