Premiera.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Premiera.

Postprzez ada1972 Pt, 15.06.2012 20:17

Szanowna Pani Krystyno,

Jest w tej chwili godzina 20.50. Trwa jeszcze premiera "Morderstwa..." Chciałam zapytać o wrażenia z pierwszego przedstawienia. Nie wiem, czy to kwestia upływu lat i nabycia pewnej dojrzałości, czy może zbyt schematyczny sposób nauki literatury w szkołach, ale na pewno dziś inaczej spostrzegam literaturę, niż w latach szkolnych. Może faktycznie zrozumienie przychodzi z czasem. Pamiętam, kiedy omawialiśmy w liceum "Ferdydurke" utwór ten wydawał mi się tak niewiarygodnie absurdalny, że nie traktowało się go na serio. Teraz wiem, że absurd Gombrowicza to celowy, LOGICZNY zabieg ..., stosowany właśnie po to, by w sposób dosadny, wręcz karykaturalny ukazać absurd ludzkich zachowań i interpretacji. Szkoda tylko, że do pewnych, bardzo cennych wniosków dochodzi się nie w szkole, tylko dużo, dużo później. Między innymi, dzięki Państwa zaangażowaniu, Pani Krystyno. Bardzo za to dziękuję. Dzięki Państwu literatura, sztuka, teatr żyją naprawdę...

Pozdrawiam serdecznie.

Ada P.
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Premiera.

Postprzez Krystyna Janda So, 16.06.2012 12:57

Dlatego jestem zadowolona z tej oremiery. Ten Gombrowicz ma bardzo dobry ton. Kpina , kończąca się gorzką refleksją. Pretensja że trup nie współpracuje istotna.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron