Brak wspólnego kursu...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Brak wspólnego kursu...

Postprzez ada1972 So, 25.08.2012 19:46

Dzień dobry Pani Krystyno,

Przeczytałam dzisiejszy Pani komentarz w "Dzienniku" na temat braków programowych w edukacji wśród instytucji "opiekujących się" kulturą, zwłaszcza w kwestii wsparcia finansowego... Ja wprawdzie jestem urzędnikiem, ale podzielam Pani opinię... Miałam dzisiaj okazję obejrzeć w jednym z programów informacyjnych wywiad z Jerzym Janiszewskim - twórcą słynnego logo "Solidarności", który zaprezentował nową propozycję logo, oddającą nastroje i sytuację panującą teraz w tym ugrupowaniu. Miało to miejsce w związku z jubileuszem powstania "Solidarności". W tym nowym logo, litery tworzące napis "Solidarność" są porozrywane i mają nad sobą kilka flag powiewających w różnych kierunkach. Brakuje spójności, wspólnoty, każda literka, czy grupa porozrywanych liter robi wrażenie, jakby dbała tylko o własne interesy... W trakcie oglądania tego wywiadu, nasunęła mi się pewna analogia do sytuacji opisanej przez Panią na temat kondycji kultury i jej "prawnych opiekunów". Ma się wrażenie, że w tym resorcie każda "literka" też jest osobna i nie czuje potrzeby wspólnego realizowania misji, do której została powołana... Przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim powinna... Jak praktycznie w każdym z naszych resortów, niestety....

Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę sprawnego omijania gór lodowych.

Ada Pasiniewicz
Avatar użytkownika
ada1972
 
Posty: 285
Dołączył(a): Śr, 29.02.2012 18:49
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: Brak wspólnego kursu...

Postprzez Krystyna Janda N, 26.08.2012 23:12

Serdeczności wysyłam. Dziś właśnie spotkałam się z Jurkiem Janiszewskim. Pierwszy raz po wielu latach. siedzieliśmy w jednej ławce w Liceum Plastycznym w Łazienkach.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja