Tylko się nie módlcie

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Tylko się nie módlcie

Postprzez Krystyna Granda Pn, 01.07.2013 15:00

Szanowna Pani Krystyno!
Pani dzisiejszy wpis - dość smutny, i jakże kompatybilny z wszechobecną mainstreamową mentalnością ateo-liberalną. Dyrektywa owej "pani Małgosi" - żenująca ("tylko się nie módlcie do św. Antoniego, bo nie będzie wiadomo, co było przyczyną!"). Mam nadzieję, że tuż przed zejściem z tego świata owa "pani Małgosia" również będzie konsekwentna - nie będzie się modlić, tylko odwracać kubki, filiżanki, ganz egal.
A propos wiary w gusła i inne bzdury - proszę poczytać o dość powszechnym błędzie konfirmacji w myśleniu logicznym, proszę zapoznać się z koncepcją falsyfikacjonizmu Karla Poppera.
Jednak duchowość, metafizyka (meta ta physika) a gusła i zabobony to "insza inszość". Skoro lubuje się Pani w zabobonach - polecam refleksyjną lekturę "100 zabobonów" JM Bocheńskiego, jednego z najwybitniejszych logików formalnych.
Oby Bóg oświecił Pani umysł i duszę...
Krystyna
Avatar użytkownika
Krystyna Granda
 
Posty: 21
Dołączył(a): N, 03.06.2012 16:12

Re: Tylko się nie módlcie

Postprzez Krystyna Janda Wt, 02.07.2013 06:43

A Panią nawiedził poczuciem humoru kochana boska istoto. Myślę że ludzi umiejących się śmiać Bóg kocha chętniej . Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron