Do CV - "Szkic..." Szulkina; "Zabobon.."

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Do CV - "Szkic..." Szulkina; "Zabobon.."

Postprzez ania1323 Wt, 20.08.2013 22:48

Droga Pani Krystyno,


na stronach Narodowego Instytutu Audiowizualnego pojawiła się etiuda Piotra Szulkina "Szkic do sześciu części". Z uwagi na bardzo dobrą jakość, pokusiłam się o wykadrowanie kilku scen z Pani udziałem.

Kiedyś przypadkiem znalazłam również zdjęcia programu, bodajże Pani spektaklu dyplomowego z 1974 roku.

Nie widzę na stronie zapisu ani o tej etiudzie, ani o spektaklu dyplomowym, załączam więc kilka informacji , jeśli miałaby Pani ochotę uzupełnić CV.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Szkic do sześciu części" Piotra Szulkina

Etiuda szkolna
Produkcja: Polska,
Rok produkcji: 1973
Gatunek: Etiuda fabularna
Dane techniczne: Czarno-biały. 14 min.

Reżyseria: Piotr Szulkin
Scenariusz: Piotr Szulkin
Zdjęcia: Tadeusz Kośmider
Dźwięk: Tadeusz Pałczyński
Montaż: Nelli Binkiewicz
Opieka pedagogiczna: Wanda Jakubowska, Mieczysław Jahoda
Kierownictwo produkcji: Krzysztof Matczak
Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź)
Obsada aktorska: Marek Frąckowiak, Henryk Kluba, Krystyn Niedzielski, W. Kiełczewski, A Zielińska, Krystyna Janda


„Lulaj mój koteczku na wysokim drzewie, drzewem wiatr kołysze koteczka kolebie…” – w ten oto sposób przemawia bohater etiudy Piotra Szulkina do zająca, który zamarzł na polu. Jego działanie ma w sobie coś z absurdu zrealizowanego blisko dekadę wcześniej w performance Josepha Beuysa Jak wytłumaczyć sztukę martwemu zającowi (1965). Zresztą absurd rządzi całym filmem, na który składa ciąg powolnie się dziejących, jakby przydługich i bezcelowych scen. Tym, co je łączy, jest osoba bohatera – zupełnie pozbawionego wyrazu, biernego, zniechęconego. Nie bez powodu książka, której lekturze się oddaje, jest zatytułowana Papierowy człowiek (w oryginale The Thin Man). Fragment powieści detektywistycznej Dashiella Hammetta (autora m.in. Sokoła maltańskiego), przytoczony w dosyć karykaturalnej formie, stanowi krytyczny komentarz dla działań mężczyzny. Odbiorcy, którzy nie do końca zrozumieją zamierzenie reżysera Szkicu do sześciu części, mogą spokojnie wziąć sobie do serca słowa profesora, towarzyszącego naszemu bohaterowi w nauce gwizdania – „Nie każdy musi”.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Link do filmu:
http://ninateka.pl/film/szkic-do-szesci ... tr-szulkin
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jan Nepomucen Kamiński "Zabobon czyli krakowiacy i górale" - przedstawienie dyplomowe Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie - 07.XII.1974r., reż. Aleksander Bardini.

Obrazek

Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trochę sentymentalnie i wspomnieniowo się zrobiło.
Ostatnio dość dużo o Pani myślę. Pewnie dlatego, że brakuje mi dawnych częstych podróży do Warszawy i nie tylko, na teatralne spotkania z Panią i z Polonią, Ochem. Już tyle czasu upłynęło..
Z ogromnym zdziwieniem odnotowuję też, jak mijają kolejne miesiące i lata , a mnie wciąż "to coś" przy Pani trzyma.


Wielkie ucałowania Pani Krystyno, powodzenia i.. mam nadzieję do zobaczenia, gdzieś, w jakiejś magicznej przestrzeni teatralnej,

Ania Mrożek.
Jeśli Bóg istnieje, wieczorami przechadza się po teatrze..
Avatar użytkownika
ania1323
 
Posty: 4381
Dołączył(a): Śr, 29.04.2009 21:05

Re: Do CV - "Szkic..." Szulkina; "Zabobon.."

Postprzez Krystyna Janda Śr, 21.08.2013 05:39

Serdecznie dziękuję i do zobaczenia. Kj
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja