Maria Callas. Lekcja śpiewu

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Maria Callas. Lekcja śpiewu

Postprzez pomarańcz Cz, 07.11.2013 20:54

Szanowna Pani Krystyno
Z ogromnym wzruszeniem czytam, że myśli Pani o powrocie do Callas pomimo tego że wielokrotnie zapewniała Pani że magia teatru jest bezpowrotna, że spektakle są a później zostają tylko wśród tych co je widzieli, że do nich się nie wraca... ale jak pokazała BB... można.
Tak jak spektakl BB jest mi bardzo daleki tak Callas był oglądany przeze mnie wielokrotnie. Na Callas przychodzili ze mną ludzie co to Jandy nie lubili z różnych względów. Wychodzili z tego spektaklu twierdząc jak bardzo się mylili w swoich poglądach na temat Jandy aktorki. Moim zdaniem to był jeden z niewielu spektakli w którym Pani nie grała a Pani była tą postacią. Po prostu nią była. W roli Callas nie było widać Jandy. Tak jak w SV jest 100% Jandy tak w Callas było widać tylko Callas. To sukces tej roli i tego przedstawienia.
Zagrała Pani Callas 200 razy w Powszechnym przez 7 lat i mam nadzieję, że będzie Pani grała to kolejne 200 razy ale tym razem w Polonii. Wiem, że będzie to sukces kasowy jak 32 Omdlenia czy Boska przed prezentacją jej w TTV na żywo.
Proszę napisać ale tak szczerze szczerze: Czy wraca Pani do Callas bo sukces kasowy? A może dlatego, że tylu widzów o nią prosi? A może dlatego, że chce Pani pokazać tę Callas młodszym pokoleniom? Co Panią zainspirowało do tego żeby wrócić do Callas? Może brak jakiejś innej nowej roli dla Jandy w Polonii po Zmierzchu?
Ja już dzisiaj ustawiam się w kolejkę po bilet na Callas w Polonii.
Pozdrawiam i do zobaczenia na Callas.
pomarańcz
http://www.powszechny.com/spektakle/mar ... b630b4eb0b
Avatar użytkownika
pomarańcz
 
Posty: 50
Dołączył(a): Cz, 13.09.2012 20:19

Re: Maria Callas. Lekcja śpiewu

Postprzez Krystyna Janda N, 10.11.2013 09:51

Mama za dużo ról w tej chwili w repertuarze, co najmniej rok, nie powinnam dołączać nowej. Jeśli dodam to coś muszę wyrzucić z głowy. Ucha i Bluzki mi żal. Żal się rozstać. A oba tytuły nie gromadzą już kilku pełnych sal w miesiącu. Ale jednak wielu ludzi przy kasie pyta o spektakl z moim udziałem. Callas ma być w Ochu nie w Polonii. Mam nowy projekt dla siebie na przyszły rok, ale tekst jest w tej chwili dopiero realizowany w Ameryce , prawa będą za ro na Polskę. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja