Pani wywiad przy pikiecie KPRM 31.7 - wersja TVP

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Pani wywiad przy pikiecie KPRM 31.7 - wersja TVP

Postprzez szafranpl Wt, 02.08.2016 19:24

Szanowna Pani,

prawdopodobnie Pani już dawno wie, ale na wszelki wypadek: w poniedziałek 1VIII2016 w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP1 o 1930 podano makabrycznie zmanipulowaną Pani wypowiedź. Zamieszczam poniżej tekst ostrzeżenia jaki w związku z tym umieściłem na stronie FB KOD-Mazowieckie, myślę że ten tekst wyjaśnia sprawę. Jest mi bardzo przykro. Duży szacunek dla Pani i Pani pracy,

Piotr Szafrański

===========================================================
Żona dzwoni do mnie że zawiodła się na Krystynie Jandzie. Dlaczego? Żona widziała w TVP wywiad (jakieś 10 sekund) z p. Jandą w której ta deprecjonuje KOD argumentując że "kiedyś demonstracje Solidarności zawsze rozpoczynały sie od Mszy Świętej, a KOD tego nie ma". Dla żony to dowód, że p. Janda przeszła "na Ciemną Stronę Mocy".
Sprawdzamy razem Google, bo jednak coś nam to do p. Jandy nie pasuje. Jest! Na YouTube wywiad (przy namiocie przed KPRM, 31 sierpnia) z p. Jandą (4+ minuty) w którym p. Janda TAK NAPRAWDĘ mówi o diametralnej (porównując z czasami Solidarności) zmianie postawy Kościóła wobec walki o wolność i demokrację. "Nawet jeden ksiądz się nie znajdzie żeby być z ludźmi" . https://www.youtube.com/watch?v=5qEYSuBXMV8
Wszystko jasne. Okazuje się można wyciąć z 4+ minut normalnego wywiadu około 10 (ciągłych!) sekund, które puszczone w TV KOMPLETNIE odwracają sens całości wypowiedzi.
Ostrzeżenie: jezeli zobaczycie w TVP materiał ewidentnie pokazujący kogoś mówiącego coś nie pasującego do tej osoby, nie wierzcie tak od razu. To jest trudne, tekst wyrwany z kontekstu może być niewiarygodnie sugestywny.
UWAGA: żeby było jasne na czym polegała manipulacja: p. Janda w wywiadzie (pełnym) wskazała na to że Kościół Katolicki zdecydowanie nie wspiera społeczeństwa w chronieniu idei wolności tak jak to czynił "za Solidarności" i że jest to alarmowy sygnał że coś się źle dzieje.
Kawałek puszczony w TVP to wypowiedź p. Jandy że (taki wydźwięk) nie ufa ona demonstracjom KOD bo nie zaczynają się do Mszy, w przeciwieństwie do demonstracji/akcji Solidarności, które zawsze się od Mszy zaczynały.
Dodatkowo, "puszczony" w TVP fragment deprecjonuje samą aktorkę, sugerując że w swoich ocenach ruchów społecznych p. Janda stosuje kryteria faryzejskie.
Manipulacja była bardzo skuteczna, jak (moja pierwsza reakcja) mówiłem żonie że p. Janda nie mogła (znając jej stanowisko skąndinąd) w ten sposób deprecjonować KOD, odpowiedź żony była "ale przecież widziałam co mówi i na 100% mówiła, w przekonany sposób, właśnie 'to'".
Żona dziś w pracy musiała tłumaczyć wszystkim jakiej sztuczki ofiarą padła p. Janda. Okazuje się ze nikt nie sprawdził "czy tam nie było jednak czegoś innego" i (współpracownicy) przyjeli fragment pokazany przez TVP jako samodzielną wypowiedź, z opisanym skutkiem.
(1VIII2016, "Wiadomości" TVP1, 19:30)
szafranpl
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 02.08.2016 19:10

Re: Pani wywiad przy pikiecie KPRM 31.7 - wersja TVP

Postprzez Krystyna Janda Śr, 03.08.2016 06:14

Bardzo dziękuję. Znów trzeba będzie przy wypowiedziach wkopiowywać zegar. Ukłony. Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron