Wielbiciel filmu "Pestka" cz.5

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Wielbiciel filmu "Pestka" cz.5

Postprzez sennir Wt, 24.05.2005 20:58

Na początku BARDZA, ale to BARDZO dziękuje Pani za przeczytanie mojego wiersza i wyrażenie opinii na jego temat.
Przyznam się szczerze, że bardzo długo i intensywnie dzisiaj rozmyślałem o tym, co mi Pani napisała.
Pani zapytanie dotyczyło ostatnich dwóch wersów wiersza, a mianowicie:

".....Cisza świata......blisko mnie.......
......Tylko cisza.....i gniew........"

Pani zapytała: Dlaczego gniew?

Myślałem, czytałem i zastanawiałem się i miałem pewne koncepcje, aby odpowiedzieć, uzasadnić, dlaczego gniew?
Ale im dłużej zagłębiałem się w treści, tym bardziej te moje koncepcje bledły na istotności, ważności, a w końcu na logiczności.
Czytałem ten wiersz raz po raz, starając się przywołać tamte emocje, które mi towarzyszyły i uczucia, które pragnąłem przelać na papier.
Powrócił obraz, który wtenczas widziałem, zamykając oczy, ale pojawił się także nowy obraz, intymniejszy, prywatniejszy i rozbudowany o niewidziane przedtem sceny i gesty.
Przeczytałem kolejny raz wiersz i usłyszałem słowo :"Grzech".
Jak Pani uważa:
"........Cisza świata.....blisko mnie........
......Tylko cisza......i grzech......."
Mam tu na myśli Grzech, wyrażający się jako wyrzuty sumienia, poczucie winy w bardzo szeroko rozumianym kontekście. To pewien rodzaj Grzechu, ale również żalu, pretensji do siebie, niemocy, złości, bezradności, słabości.......Grzech ich obojga, Grzech tajemnicy....
Czy to słowo bardziej pasuje???
pozdrawiam.....
raz jeszcze Dziękuje Bardzo....
i życzę Dobrego Dnia.....
P.S. Oglądałem zdjęcia z "DZIENNIKA"- Bardzo mi się podobały. Teksty pod- Kapitalne!
sennir
 
Posty: 19
Dołączył(a): Pt, 01.04.2005 08:00
Lokalizacja: .........

Postprzez Krystyna Janda Śr, 25.05.2005 07:00

Grzech? To wyjdzie bardzo katolicko bo takei jest skojarzenie....ale jeśli pan chce...
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja