sluzba zdrowia.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

sluzba zdrowia.

Postprzez nala Pt, 07.04.2006 15:00

Droga Pani Krystyno, choc to nie temat na to Forum, ale popieram lekarzy. jak to sie dzieje, ze w innych krajach, moga zyc godnie, nie lapac dodatkowych zajec/ aby zyc i przezyc/ . Co oczywiscie zmienia morale /nie wszystkich ludzi-medykow/Sztuka i zdrowie, lub odwrotnie, to jedne z podstaw naszego zycie, ekspresji, mozliwosc przezywania i wypowiedzenia sie lub zidentyfikowania to tak jak zyciodajny fluid.Mam przyjaciol lekarzy wspanialych fachowcow i zarazem ludzi, znam wielu lekarzy tutaj, i ta przepasc pomiedzy wynagrodzeniem i zyciowymi mozliwosciemi jest straszna. Mysle tez o zawodzie pielegniarskim. Czy zyc znaczy pracowac na 4-5 etatach lub byc nieuczciwym. bo przeciez nie mozna byc wspanialym facowcem, zylujacym sie przez 24 godz.nasze cialo i umysl jest w pewnym sensie limitowane przez fizyczne mozliwosci. czy te place i wynagrodzenia maja sie jakos do wysilku, wiedzy, emocjonalnego traktowania zywego, chorego czlowieka potzrebujacego pomocy. czy ludzie, aby szukac ratunku, musza szukac , znajomych, znajomych, lubplacic extra? Zyje w kraju, w ktorym mowia, ze sluzba zdrowia podupada, ale daj Boze aby tak podupadala w Polsce. Bylam 9 razy pacjentka szpitala. kilka operacji. Ludzie urodzeni tutaj narzekali, a ja czulam sie jak w prywatnym sanatorim. lacznie z tym, ze masazystka przyszla z treatment, ja bylam zazenowana, a ona powiedziala, prosze pani to jest moj zawod i prosze sie nie krepowac, biblioteka, wybrane posilki i wspaniala opieka lekarska, pomoc consultanta jesli jest potrzeba, rozwiazac problem, z ktorym widza ze moze zaistniec po zabiegu lub leczeniu, rozmowa lub pomoc od strony religijnej, bardzo dyskretna i na poziomie, dla osob niewierzacych tez, choc tu jest cale spektrum wyznan, i szacunek z jakim odnosza sie do pacjenta. Zyczylabym tego kazdemu pacjentowi w Polsce. Godnego leczenia, nie tylko kiedy jestesmy slawni, ale tez wtedy gdy zostajemy przywiezieni z ,,ulicy,, bezdomni i bez przyszlosci. A wszyscy jestesmy ludzmi. Tego zycze calej sluzbie zdrowia i wszystkim potrzebujacym, a przede wszystkim zdrowia dla Pani i fajnego, radosnego dnia, szczegolnie kiedy jest nadzieja na dofinansowanie Teatru Polonia
Milego i pelnego spelnien dnia Nala
nala
 
Posty: 31
Dołączył(a): N, 12.03.2006 16:48

Postprzez Krystyna Janda So, 08.04.2006 07:18

Dziękuję. Tak ja też uwazam że stawka 8 zł za godzinę parcy dla lekarza - obowiązująca w Polsce jest skandaliczna. Kazdy pracownik niewykwalifi kowany pracujący bez żadnej odpowiedzialności ma taką stawkę....
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja