gardlo,gardlo,gardlo.......

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

gardlo,gardlo,gardlo.......

Postprzez nala N, 23.04.2006 14:33

Droga Pani Krystyno, ponad 30 lat temu majac niedroznosc strun glosowych, cieroialam straszliwie, bo zawod moj wymagal mowienia. Opuchniete wnetrze gardla, bol, nieprawdopodobny, i problemy zwiazane z uzywaniem glosu doprowadzaly mnie do skrajnej rozpaczy, nie mowiac o cierpieniu. Przy tym nie bylo mnie slychac, przy ogromnym wysilku.Do dzis wydaje mi sie ,ze mowie glosno, albo p[od wplywem emocji, a moj glos zanika. Po wielu konsultacjach, trafilam w koncu /moja kochana mama mnie zaciagnela/ do doskonalego laryngologa. Przeszlam wszystkie badania i wspanialy rezultat leczenia ..... swiezym sokiem z marchwi. Mialysmy bardzo dluga rozmowe z doktorem, ktory uswiadomil mi/moze sie to wydawac smieszne i nieprawdziwe/ potege soku z marchwi, jego skladnikow , dzialanie na scianki gardla. Otoz polecil pic raz dziennie szklanke soku z mlodej, awiezej marchwi, nie laczonej z innymi owocami. Pic w odstepach najdluzszych pomiedzy posilkami, malymi lykami, pozwalajac powoli przeplywac przez gardlo i osiadac .Robic te kuracje conajmniej przez pol roku, i powtarzac co kilka lat. Do mnie ponad dwudziestolatki cala przemowa dotarla, ale wykonawca byla moja mama, zaraz kupila sokowirowke, i codziennie od czerwca do pazdziernika, kiedy marchew jest mloda i wzglednie mloda i najzdrowsza, czekala na mnie szklanka soku, ktora wypijalam po wczesnym obiedzie , powoli lyk po lyku, utrzymujac w ustach.
Czy uwierzy Pani, ze pierwszy problem z gardlem mialam po dwudziestu kilku latach? nigdy nie zapadlam na angine, zapalenie gardla itp. Niestety niedroznosc strun glosowych mam do dzis, ale gardlo jako takie nie leczone antybiotykami, migdaly na swoim miejscu,bez ropnych wydzielin. Co drugi rok trzymam sie tej kuracji jak swietej. Moze nie przez pol roku, ale staram sie pamietac o zaletach skladnikow naturalnych soku z marchwi i starego uz lekarza.
Dzieki mu i mojej wytrwalej mamie, mowie, imam zdrowe gardlo. Moze ta recepta, nieszkodliwa, zdrowa, przy kochanej mamie i technologii pomoze i Pani przetrwac lub przerwac i podleczyc gardlo. Wakacje i czas glosowego odpoczynku bylby wspanialy. marchew mozna znalezc prawie w kazdym zakatku swiata. Warto sprobowac. Glos i zdrowie ma sie jedno. DUzo, duzo zdrowia, i MUSI Pani zadbac o to Zdrowego i radosnego dnia Nala
nala
 
Posty: 31
Dołączył(a): N, 12.03.2006 16:48

Powrót do Korespondencja