wspomnienia pediatry

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

wspomnienia pediatry

Postprzez madzia-mazurak Cz, 17.08.2006 21:45

Będąc młodą lekarką byłam przez 2 tygodnie lekarzem kolonijnym we Wroniawach, koło Leszna- w pałacu z XVIII w.hrabiego Adama Gajewskiego.
Hrabiego nie ma już od dawna- niestety!
Niedawno wróciłam.
Przeżyłam.
Dzieci też.Było ich 52 sztuki.W wieku od 6,5 do 14 lat
Szpital zaliczyłam tylko raz- uszkodzony łuk brwiowy w aquaparku.
Przeżyłam również dziecięcą logorrheę:

- Pani doktor, a moja babcia też kiedyś była w szpitalu!
- A moj brat to w szpitalu się nawet urodził!
- A czy to pani pałac?
- A gdzie pani mieszka? A czy może w Poznaniu? (na kolonie jechaliśmy razem z Wrocławia !!!!!!)
- A mnie boli bardzo brzuch, wszędzie! Bo ja się denerwuję, bo mój brat ma dziś urodziny i mnie nie ma, i zje mi tort!
- Mnie też boli brzuch, bardzo, od wczoraj! Miałem przyjść wtedy do pani, ale była dyskoteka, a mnie się podoba Marta, no i nie mogłem do pani przyjść!
- A mojego dziadka też kiedyś bolał brzuch. I on potem umarł. To chyba od tego brzucha!
- A czy pani wie, czym się różni zero od nieskończoności? Bo Maciek mówi, że pani będzie wiedzieć!
- A mnie boli palec, spuchł- o, wygląda jak wąż- ciekawe co pani zrobi z tym palcem, tylko bez zastrzyków, bo się boję!
- Mnie też boli palec, bo Maks mnie nadepnął jak graliśmy w kosza i nie mogę chodzić, no w ogóle, od wczoraj w ogóle nie mogę, tylko trochę.
- Ała, ucho mnie boli. A, nie wiem, które. Chyba raz prawe, raz lewe. Mama pewnie by mi dała krople. A czy panią boli czasem ucho? Bo ja kiedyś miałam ostre zapalenie ucha środkowego, aha! A czy pani czasem choruje?
- A czy mucha może mieć dzieci z osą?
- A ja mam chomika! I jego nigdy nic nie boli! A mnie to często głowa, bo ja mam tyle problemów, no mówię pani! A ja mam brata i siostrę. A czy pani ma dużo dzieci?
- A czy pani ma czasem wolne? A kiedy pani śpi?

Fajnie było!
Pozdrawiam
MM-wielbicielka noworodków
(bo mniej mówią)
madzia-mazurak
 
Posty: 24
Dołączył(a): So, 06.08.2005 21:14

Postprzez Krystyna Janda Pt, 18.08.2006 01:46

Cudne, cudne. Nieokiełznana wyobraźnia i logika. Czy mucha może mieć dzeici z osą ? Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron