WAFELKI BEZRADNEGO

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

WAFELKI BEZRADNEGO

Postprzez Owsianko So, 21.10.2006 08:54

Niech Pani pozwoli staremu nudziarzowi na wybełotanie następującej gadki:
Marek Jastrząb zwany Owsianko,
kandydat na Radnego w Bydgoszczy
VI okręg
(obejmujący osiedla: Wyżyny, Kapuściska,
Zimne Wody- Czersko Polskie, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś. )
Komitet Wyborczy Wyborców
Jana Rulewskiego
nawija:
Prowadzę pierwszą w Polsce, a z pewnością pierwszą w naszym mieście internetową kampanię wyborczą. W związku z czym nikt nie ponosi z tego tytułu kosztów. Co najwyżej dowie się prawdy za darmo. W odróżnieniu od bajek opowiadanych przez moich konkurentów.


Motywem przewodnim mojego kandydowania jest to, że uświadomiłem sobie, iż bez poparcia ludzi liczących się w naszym mieście, sprawy istotne dla mojego środowiska będą leżeć odłogiem i będą ciągle czekać na nadejście lepszych czasów. Problem z ludźmi niepełnosprawnymi polega na tym jednak, ze oni tego czasu nie mają za wiele; chcą żyć jak Wy. Zwłaszcza, że jesteśmy w Europie i byłaby już pora dogonić inne kraje. Nie mówię – dorównać, czy prześcignąć. Bądźmy realistami: zechciejmy się tylko do nich zbliżyć...
W moim programie zwrócę uwagę na INTEGRACJę rozumianą szeroko: chorych ze zdrowymi oraz Służb Medycznych ze Służbami Opieki Socjalnej. Dopiero wtedy, gdy wszystkie te siły zaczną funkcjonować razem, będzie można mówić o pełnej. INTEGRACJI.
Choruję na stwardnienie rozsiane od 40 lat i wiem, co oraz jak zrobić, aby zmienić obecny los mojego środowiska.
W latach, gdy zachorowałem na SM, droga do ustalenia właściwej diagnozy, a co za tym idzie, właściwego leczenia, była skomplikowana. Składały się na to rozmaite przyczyny, ale dwie spośród nich wydają się mieć zasadniczy wpływ na rozwój i przebieg choroby. Są to:
a) wczesne rozpoznanie dolegliwości,
b) nastawienie do niej.
Dotyczy to nie tylko tego schorzenia. Podobnie jest przy cukrzycy, w reumatyzmie, w chorobach serca lub stanach rakowych. Dlatego zamierzam wypowiadać się na ten temat podczas obrad Komisji Zdrowia.
Moim następnym przedsięwzięciem będzie doprowadzenie do całkowitego zlikwidowania barier architektonicznych. Jako poruszający się na inwalidzkim wózku natykam się na przeszkody, które można by usunąć od razu, a dokonam tych zmian wspólnie z Lekarzem Miejskim.
Mam też plan utworzenia BAZY DANYCH osób obłożnie chorych, niepełnosprawnych i ubogich. Przy zastosowaniu specjalistycznej ankiety rozesłanej do ludzi wymagających pomocy oraz przy wykorzystaniu środków unijnych na ten cel, Bydgoszcz byłaby jedynym miastem w Polsce, w którym wszystkie te urzędy będą działać zgodnie.
Wiem, jak tego dokonać.
Marek Jastrząb.
http://owsianko.blog.onet.pl/
Owsianko
 
Posty: 221
Dołączył(a): Cz, 03.08.2006 14:57

Postprzez Krystyna Janda Śr, 25.10.2006 05:07

No, no. Powodzenia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron