Urodziny

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Urodziny

Postprzez MarysiaB Pn, 23.04.2007 11:05

Dzien dobry, pani Krystyno. Wczoraj w Dzienniku napisala Pani: "Dziś urodziny Lenina i Kanta." A dla mnie przede wszystkim mojego syna Piotrka! W tym roku juz trzynaste. Nigdy z mezem nie zapomnimy, ze tego dnia urodzil sie rowniez Lenin. Kiedy ja trzy tygodnie przed wyznaczonym terminem rodzilam Piotrka w Auckland (Nowa Zelandia), moj maz byl w Moskwie, w drodze do mnie. Okrezna droga, przez firme w USA, bo tylko tam wiedzieli gdzie Go szukac, dotarla do Niego radosna nowina: "Juz nie musisz leciec, juz po wszystkim, masz syna." Maz w samotnosci wypil wodeczke, a moze i dwie, i poplakal sie z nadmiaru roznych emocji. A pozniej poszedl w miasto, do ludzi. Niektorzy mieszkancy rosyjskiej stolicy swietowali na ulicach urodziny swojego wielkiego rewolucjonisty. Kiedy w koncu dodzwonil sie do szpitala, powiedzial mi, ze w Moskwie tez bardzo ucieszyli sie z narodzin Piotrka.
Wczoraj przyszli goscie na urodzinowy tort, wino i smichy-chichy. Na usmiech taka historyjka naszych znajomych:
Bylo to kilkanascie lat temu. M. i K. mieszkali wtedy w Polsce, pewnego dnia wybrali sie razem do Niemiec na zakupy. Mama K. poprosila go, zeby kupil m.in. wiorki kokosowe. Koledzy poszli do Aldi. Troche juz krazyli w poszukiwaniu tych wiorkow, kiedy zauwazyli ekspedientke wykladajaca towar na polki.
K. do M.:
- Ty, wiesz, jak po niemiecku sa wiorki kokosowe?
- Eee..., no nie wiem.
K. do konca tez nie wiedzial, mial swoje watpliwosci, ale postanowil zaryzykowac i zapytal pania:
- Kokossen wiorken...?
- Nie ma. – uslyszal odpowiedz po polsku, no bo to Polka byla.

Smialam sie wczoraj jak glupia, dzisiaj troche tez.
Niedawno, bo 18 kwietnia pan Tadeusz Mazowiecki skonczyl 80 lat. 12 kwietnia w Pani Dzienniku zdjecie z podpisem: „Jak ja lubię pana Tadeusza Mazowieckiego!” A mnie cieszy i wzrusza to zdjecie. Dziekuje! I Sto lat! w zdrowiu dla Jubilata.
A ponizej rozmowa z wnukami pana T. Mazowieckiego. Moze kiedys bedzie miala Pani czas, zeby przeczytac.
http://wiadomosci.onet.pl/1404993,2677,1,kioskart.html

Pani Krystyno, pozdrawiam, serdecznosci. M.
Ostatnio edytowano Cz, 03.05.2007 22:03 przez MarysiaB, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MarysiaB
 
Posty: 2848
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 09:22
Lokalizacja: Melbourne

Postprzez Krystyna Janda Śr, 25.04.2007 17:39

Bardzo dziękuje za list i przyłączam sie gremialnych życzeń urodznowych dla syna. Serdecznie Panią i Rodzinę pani pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja