Elen síla lúmenn' omentielvo.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Elen síla lúmenn' omentielvo.

Postprzez Gandalf So, 19.05.2007 04:46

Elen síla lúmenn' omentielvo.

A fe ! Pani Krystyno ! Literatura to nie wyścig ! Wszak nasz B.Prus i J.R.R Tolkien to potęgi. Literatura najwspanialsza. Po cóż porównywać ? Trzeba czytać jedno i drugie.
Czytać i jak, to Pani pięknie zauważyła, zmieniać się.
Poza tym „Dzieci Hurina” to, tak naprawdę, opracowanie zapisków, notatek oraz wcześniej wydanych historii profesora Tolkiena, którego dokonał jego syn Christopher Tolkien.
Pani syn, jeśli J.R.R Tolkiena dogłębnie czytuje ( w co nie wątpię ) to z pewnością historię zawartą w „Dzieciach Hurina” zna, bo można ją odnaleźć w „Silmarillionie” i „Niedokończonych opowieściach”. Trudno jest, więc powiedzieć, że to „nowa” książka
J.R.R Tolkiena. Nie umniejsza to jej wartości, chociaż oczywiście porównać jej do „Władcy Pierścieni” nie sposób.
Przepraszam za te uwagi, ale czytam Pani zapiski dość regularnie i po raz pierwszy z zawartą w nich treścią się nie zgadzam. Dlatego postanowiłem rzucić tych kilka zdań. Zaś, co do „Lalki” i filmów to zdecydowanie wolę W.Hasa od R.Bera i rolę Tadeusza Fijewskiego, jako Rzeckiego. Aktor absolutny. Trochę dziś zapomniany, niestety.

Pozdrawiam

Anar kaluva tielyanna!

P.S.
Pan Jerzy Trela w „Lalce” nie grał. Ani u W.Hasa ani R.Bera.
Gandalf
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 19.05.2007 03:22

Postprzez Krystyna Janda So, 19.05.2007 09:25

Nie mam pojęcia bliższego o Tolkienie i o tym co to za książka, i która z tych które lezą koło łóżka jest tą ostatnią. Myślałam ze ta. A w moim zapisku doprawdy nie chodzi o wyścig a o coś zupełnie innego.
Gratuluję poczucia porządku.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja