Ach, ta pochopnść !

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Ach, ta pochopnść !

Postprzez Gandalf So, 19.05.2007 14:27

Elen síla lúmenn' omentielvo.

Hum, hum ! Najwidoczniej odczytałem ten fragment zbyt pochopnie.
„Panie Bolesławie, chyba odniósł pan sukces i zwyciężył Pan z najnowszym J.R.R. Tolkienem „The children of Hurin”, którego to książka leży obok łóżka porzucona niespodziewanie w połowie .... .”

J.R.R Tolkiena zdecydowanie polecam ! Działa oczyszczająco. Porządkuje i przywraca „zdrowe” spojrzenie na pozorny chaos wokół. Zwłaszcza podczas wchodzenia w życiowe zakręty, te duże i te mniejsze. Z pewnością ma Pani lektury „ważniejsze”. Ale może gdzieś, kiedyś ? Naprawdę warto. Poza tym to dzieło łączące pokolenia. Dzięki Tolkienowi mam niezmienny i piękny kawałek wspólnego świata ze swoimi dziećmi ( z synem zwłaszcza).
Świata, do którego zawsze mogę się odwołać i który, wbrew pozorom, nie jest oderwany od naszej codzienności. Hum, hum ! Znów zaczynam się mądrzyć.

Pozdrawiam

Anar kaluva tielyanna!

P.S. A gdy ja coraz częściej czuję się bezradny i opuszczam ręce to powtarzam sobie:
„Nie każde złoto jasno błyszczy,
Nie każdy błądzi, kto wędruje,
Nie każdą siłę starość zniszczy.
Korzeni w głębi lud nie skuje .... .”
Gandalf
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 19.05.2007 03:22

Postprzez Krystyna Janda N, 20.05.2007 07:08

Może kiedyś zajrzę do tych książek, ale próbowałam i mnie trochę irytują. Już nie mogę zając sie niczym co nie ma odniesienia do rzeczywistości. No trudno.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja