Nawiazujac do niedawnego wpisu...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Nawiazujac do niedawnego wpisu...

Postprzez Brzoza Wt, 15.04.2008 12:43

...zamieszczonego tu niedawno przez pawie-oko chcialam zauwazyc, ze:
1) Marysia Seweryn odziedziczyla talent aktorski po OBOJGU rodzicach zapewne, ale sukcesy jakie odnosi zawdziecza rowniez (a moze przede wszystkim) swej tytanicznej pracy;
2) zdanie: "popis aktorstwa na poziomie jakiego jeszcze w teatrze nie bylo" wydaje mi sie co najmniej nietaktem. Nie watpie, ze Andrzej Seweryn wspaniale zagral (bo zwykle robi to znakomicie, w kazdej roli), ale w POLONII wystapil po raz pierwszy, a teatr ten juz od przeszlo dwoch lat cieszy sie renoma i miloscia widzow, nie tylko z Warszawy! Pan Andrzej Seweryn swa rola mogl wiec tylko potwierdzic najwyzsza klase tej sceny. Poziom aktorstwa byl i jest wysoki dzieki kreacjom artystow tam wystepujacych od poczatku, a przede wszystkim Krystyny Jandy. Nie trzeba bylo "Dowodu", dowodem sa nadkomplety widzow niemal na kazdym spektaklu, powodzenie niemal wszystkich z wystawianych na deskach POLONII sztuk. Wiec chyba pawie-oko o tym nie wie, byc moze to oko po raz pierwszy zajrzalo do tego teatru wlasnie na sztuke z p. Sewerynem, bo inaczej odczulabym cytowane wyzej zdanie jako zlosliwosc, probe obnizenia rangi wystawionych tu przedtem spektakli, ale moze sie myle. Oby.
Przeczytalam gdzies, ze A. Seweryn okresla swoj wystep w POLONII jako powrot: do Polski, do polskiej sceny, do rodziny. Cieszy mnie niezwykle jego powrot. Osobiscie jestem pod wrazeniem wspanialomyslnosci i wielkodusznosci pani Krystyny Jandy, ktora mu to umozliwila wlasnie na deskach swego teatru. To niezwykle, ze po latach spotykaja sie tam (nie tylko zawodowo) Marysia Seweryn i jej rodzice! To bardzo budujacy przyklad - uczy nas jak wiele musi sie w zyciu wydarzyc, jak wiele drog trzeba przejsc, ile soli zjesc, by zrozumiec co jest w zyciu wazne... Jestem za te nauke bardzo, bardzo wdzieczna i pozdrawiam najmocniej pania Krystyne.
Avatar użytkownika
Brzoza
 
Posty: 409
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krystyna Janda Cz, 17.04.2008 21:03

I ja pozdrawiam. Serdecznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja