Trzy siostry!!

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Trzy siostry!!

Postprzez amc Pn, 17.11.2008 16:15

TVP Kultura. Jutro "Trzy siostry" Aleksandra Bardiniego
TVP Kultura zaprasza we wtorek 18 listopada o godz. 20 na "Trzy siostry" Antoniego Czechowa w reżyserii Aleksandra Bardiniego - jeden z najważniejszych spektakli w historii Teatru TV.

Obrazek

Premiera przedstawienia odbyła się w 1974 roku. Role tytułowe zagrały debiutujące wówczas studentki PWST w Warszawie: Krystyna Janda (Masza), Joanna Szczepkowska (Irina), Ewa Ziętek (Olga). Obok nich wystąpili m.in. Bronisław Pawlik, Marek Walczewski, Piotr Fronczewski, Jerzy Kamas, Zbigniew Zapasiewicz, Władysław Kowalski, Tadeusz Kondrat:

tytuł realizacji: Trzy siostry
sztuka: Trzy siostry (Antoni Czechow)
miejsce premiery: Teatr Telewizji
data premiery: 1974-11-25
reżyseria: Bardini Aleksander
przekład: Dąbrowski Bronisław
realizacja TV: Borys-Damięcka Barbara
scenografia: Banucha Jan

Obsada:
Olga – Ziętek Ewa
Masza – Janda Krystyna
Irina – Szczepkowska Joanna
Natalia – Szczepaniak Anna
Andriej – Kowalski Władysław
Kułygin – Zapasiewicz Zbigniew
Wierszynin– Walczewski Marek
Tuzenbach – Fronczewski Piotr
Solony – Kamas Jerzy
Czebutykin – Pawlik Bronisław
Fiedotik – Talar Henryk
Rode – Lamża Joachim
Anfisa – Netto Irena
Pokojówka– Utrata Kazimiera
Fierapont – Kondrat Tadeusz

Aleksander Bardini, znakomity aktor, reżyser, pedagog urodził się 17 listopada 1913 roku, zmarł 30 lipca 1995 roku. 23 listopada TVP Kultura poświęci Aleksandrowi Bardiniemu blok programów z cyklu "Niedziela z ".

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/62280.html

Wieczór teatralno-towarzyski z udziałem prof. Aleksandra Bardiniego

20:30 TVP Kultura niedziela, 23 listopada 2008

koncert, 1994

czas trwania: 84 min

reżyseria Stanisław Tym scenariusz Stanisław Tym obsada Aleksander Bardini, Nina Andrycz, Stanisława Celińska, Ewa Dałkowska, Krystyna Janda, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Irena Kluk-Drozdowska, Irena Kwiatkowska, Ewa Wiśniewska, Joanna Żółkowska, Jerzy Derfel, Marek Długopolski, Gustaw Holoubek, Emilian Kamiński
Koncert z udziałem publiczności z okazji 80. urodzin Aleksandra Bardiniego.

A dziś TTV nie ma :(

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pani Krystyno,

będzie jeszcze kiedyś coś z Czechowa w POLONII? bo ten Allen cudny... ale Czechow to Czechow. ;)

(wiem że to moje zdanie takie z małym polotem, ale przypomina mi się jak byłam mała i chciałam się dowiedzieć co to jest Campari. Odpowiedź jaką otrzymałam brzmiała "Wiesz dziecko Campari to Campari" :lol: :lol: z czasem myślę że z tą odpowiedzią to trudno się nie zgodzić.. no bo jak wyjaśnić dziecku smak Campari??)

pozdrawiam seredecznie
przytulaka załączam
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzy siostry!!

Postprzez Krystyna Janda Śr, 19.11.2008 23:55

Mamy właśnie " Trzy siostry". Gramy je wciąż, otworzyliśmy nimi duża scenę. Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja