Po zdobyciu nagrody na festiwalu w Berlinie...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Po zdobyciu nagrody na festiwalu w Berlinie...

Postprzez Brzoza So, 14.02.2009 22:28

...film "Tatarak" w rezyserii Andrzeja Wajdy z Pania w roli glownej bedzie na pewno ogladany na wielu ekranach w Polsce i na swiecie. Podoba mi sie recenzja z Newsweeka (napisana zreszta zanim zdobyl nagrode). Ale niezaleznie od ocen krytykow wszyscy wiemy, ze dla Pani to byl film szczegolny. Zanim go obejrze to chcialam Pani podziekowac za podzielenie sie z nami swymi najglebszymi przezyciami, za podarowanie panu Wajdzie swoich zapiskow, ktore posluzyly do stworzenia niezwyklego scenariusza, gdzie fikcja literacka Iwaszkiewicza przeplata sie z najprawdziwsza narracja. Wydruk komputerowy Pani notatek to substytut - prawda jest taka, ze pisany byl atramentem powstalym z mieszanki Pani serdecznej krwi i gorzkich lez, to hold oddany mezowi (tak samo jak Pani gra na scenie Teatru Polonia w dniu jego smierci).
Te prawde warto bylo zapisac kamera filmowa, narzedziem pracy Pani meza, a Andrzej Wajda stojacy za nia byl gwarancja, ze pokaze ja najuczciwiej jak tylko mozna jako przyjaciel Was obojga, jako mistrz w tym zawodzie, czlowiek, ktory Pania wylansowal, ale i towarzyszy w jakims sensie w Pani zyciu, na dobre i na zle...
Bardzo dziekuje za Pani odwage, powstal niezwykly film, niezaleznie od nagrod jakie zdobedzie.
Napelnij serce miloscia, pluca swiezym powietrzem a glowe dobrymi myslami. Bo zycie jest piekne!
:-)
Avatar użytkownika
Brzoza
 
Posty: 409
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 22:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Po zdobyciu nagrody na festiwalu w Berlinie...

Postprzez Krystyna Janda Pn, 16.02.2009 09:35

Tak, niezależnie od wszystkiego potem., warto było to zrobić. Wiedziałam to od początku.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja