Gwiazda

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Gwiazda

Postprzez amc Wt, 17.03.2009 14:24

Pani Krysiu,

dla tych osób które nie mogły wczoraj dotrzeć do Łodzi pozwalam sobie wrzucić kilka zdjęć z odsłonięcia Gwiazdy Pana Edwarda i spotkania z Panią:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Bardzo mnie ucieszyło że ktoś wpadł na pomysł puszczenie filmu "Zawód operator". Dawno chciałam go zobaczyć, ale niestety zawsze był w porze w której nie mogłam dotrzeć do TV a i nie bardzo mogłam go nagrać. Widziałam "Zawód reżyser", ale "Operatora" nie.
Mnie oczywiście się najbardziej podobała opowiastka o filmowaniu operacji mózgu. A tym bardziej mi się podobała o poranku który po dojechaniu dziś do Warszawy rozpoczełam od guza mózgu o 8. I to co gorsza nie jest śmieszne...choć z opisanej wczoraj perspektywy mogłoby być.

Ah i Pani synowie się na Panią tak pięknie patrzą. Oj nie wszystkie dzieci na nie wszystkich rodziców się tak patrzą.. coś mi się zdaję że trzeba sobie na takie spojrzenie ciężko "zapracować". Ja to np. nie umiem chyba na nikogo się tak spojrzeć...no bo to musi być niewymuszone spojrzenie. No nic. Deliberuje.

Po spotkaniu została wielce urokliwa publiczność na filmie m.in:
1. jedna para +/- w Pani wieku siedząca za mną tłumaczyła sobie wzajemnie co widzą, a było słychać że oglądaja po raz kolejny bo raz on jej raz ona jemu mówili "e nie.. źle pamiętasz" "nie to ty źle pamiętasz.. bo to jest tak..." :lol: :lol: No nieźle im szło, bo razem to ich opowieść nawet się składała w treść filmu...
2. druga para tak z 10 lat od Pani starsza siedziała i głośno śpiewała socjalistyczne piosenki te co są w filmie (no te o Nowej Hucie czy ZMP)
3. trzecia para chyba młodsza ode mnie siedziała i co troche sobie komentowali zdjęcia "o oo.. patrz tak to zrobił" "ooo.. zobacz teraz". raz on jej a raz ona jemu.

No cóż z "domowych" wniosków rozczuliła mnie moja mama co doszła do wniosku że "wtedy myślałam że to chodziło o makijaż, a to chodzi o światło" - to na temat dlaczego Pani tak piękna w tym filmie. Z resztą moja mama uważa że "w tym filmie jest prawdziwa Janda" (ciekawe w jakich filmach jest "nieprawdziwa Janda" ?? :roll: )... no nic.

Szacun :wink: a nawet WIELKI SZACUN

ps. Jakie ładne zaproszenia ktoś zrobił na tą okazję.

pps.
Obrazek
w Teatrze Powszechnym w Łodzi podczas konferencji prasowej o ''Lekcjach stepowania'' w reż. Jandy, 21 kwietnia 2005 r.
i tu jest kawałek z filmu "Zawód operator":
http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35135,6386564,Dzis_odsloniecie_gwiazdy_Edwarda_Klosinskiego.html

http://www.uml.lodz.pl/?str=1200&id=15829
- To był tytan pracy, osoba która zrobiła niezwykle dużo dla polskiego i międzynarodowego kina – mówi rektor PWSTiF Robert Gliński. - Ta gwiazda będzie przypominać wszystkim, że Edward Kłosiński był niezwykłą osobą na firmamencie polskiej kinematografii.
(...) liczba pomysłów, które mi się lęgną w głowie, mnie samą męczy. Sama ze sobą i ze swoją wyobraźnią i swoim entuzjazmem nie mogę sobie poradzić. I co więcej, z upływem lat się to nie zmienia. Koszmar.
KJ
Avatar użytkownika
amc
 
Posty: 8537
Dołączył(a): Śr, 16.01.2008 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwiazda

Postprzez Krystyna Janda Wt, 17.03.2009 20:15

Bardzo , bardzo dziękuję.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja