słupnikowo..

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

słupnikowo..

Postprzez Magnolia So, 30.05.2009 21:55

KJ...

Jest sobota wieczór.
----------------------------------------------------------
Znalazłam...

Święty Szymon Słupnik

Powołał go Pan
Na słup.
Na słupie miał dom
I grób.

A ludzie chłopaka na szafot przywiedli,
Unieśli mu głowę w muskularnej pętli.
Powołał go pan na stryk.

Powołał go Pan,
By trwał.
By śpiewał mu pieśń
I piał.

A ludzie dziewczynę wśród przekleństw gwałcili
I włosy jej ścięli, i ręce spalili.
Powołał ją Pan
Na gnój.

Powołał go Pan
Na słup.
Na słupie miał dom
I grób.

A ludzie mych wierszy słuchając powstają
I wilki wychodzą żerującą zgrają...
Powołał mnie Pan
Na bunt.

Stanisław Grochowiak


Pisała Pani coś gdzieś o problemach... ech... ja na okoliczność swoich delikatnie mówiąc objadam się czym popadnie, zwłaszcza słodyczami, czekoladą...
A tu taki zapis KJ z 2000 r.........

25 listopada, sobota

Dziś nie mogę do Was nic pisać. Mam problemy. Muszę spokojnie pomyśleć. Dobrego dnia. Poniżej ekipa, która jeździ z "Marleną", robi "Marlenę". Fajni ludzie!
Widzicie te cztery kilogramy, które przybrałam? Jak się skończą problemy może przestanę jeść, na razie zamówiłam na śniadanie jajecznicę na boczku, żeby był dobry podkład do myślenia. Podobno, jak gram moje spektakle, tracę podczas każdego, na scenie, około 3000 kalorii! Tak mi powiedziano! Akurat! Znaczy, że dziennie tracę 6000? Bzdura!
Gdzieś przeczytałam, że 3000 traci się też podczas stosunku miłosnego! Bzdura! Niektórzy z moich znajomych powinni być chudzi jak wióry, inni zaś kompletnie grubi, a w wielu przypadkach jest całkiem odwrotnie! Czyli nie ma takiej zależności. Co ja wypisuję? Przecież mam problem! I to bardzo poważny! Przecież miałam myśleć! Idę myśleć. Jestem w Bydgoszczy. Ciekawe jak się myśli w Bydgoszczy. Jak coś wymyślę to będę dzwonić i przeprowadzać poważne rozmowy. Życzcie mi powodzenia.


Ja już tak myślę od kilku dni... a teraz trenuję "stosy bielizny równo poukładane.. dają poczucie bezpieczeństwa.."

KJ.. Wszystkiego Dobrego.. tak na niedzielę!

A ja teraz wracam do moich baranów.. czyli stosów... :wink:
--------------------------------------------------------------------------------
KJ,

Jest niedziela, południe...

Przed chwilą miałam tę przyjemność posłuchać wywiadu z Panią w radio RMF Classic.
O Tataraku, jego powstaniu powiedziała Pani: Nie jestem pewna, czy dobrze, że się urodziło.., co mnie trochę zastanowiło...

Mówiła Pani także, że polska widownia nie odróżnia prawdy od fikcji, że teatr jest sprawą elitarną co nie brzmi wesoło... to ja się w takim razie odcinam od "polskiej publiczności" :D

O matko! Redaktorka się zapytała czy Pani nie gra Marleny... ?? :shock:

W każdym razie, jak zwykle zresztą, baaardzo miło było mi Pani posłuchać... Dziękuję.

Pozdrawiam bardzo serdecznie :!:

ps. No i okazuje się, że NA ZAKRĘCIE i fenomenalność Pani wykonania... to nie tylko dla mnie, ale także jak ja to mówię "normalnych ludzi" :D Ostatnio pracowałam... a w tle Pani... muzycznie.. i kiedy osoba,
z którą pracowałam usłyszała ową pieśń, zaczęła opowiadać jak wspaniale Pani to zaśpiewała., i że ma nagrane... :wink:
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: słupnikowo..

Postprzez Krystyna Janda N, 31.05.2009 15:20

Ach te wspomnienia, dawne zapiski. To było w innym życiu. Pozdrowienia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja