Wokół "Och'a"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Wokół "Och'a"

Postprzez Magnolia So, 20.02.2010 20:12

Droga Pani Krysiu,

Zgodnie z moimi słowami w ostatnim liście byłam na recitalu pani Edyty Jungowskiej. Wspominałam,
że widziałam "Gotującego się psa" parę lat temu. Myślę jednak, że obecna, "Ochowa" wersja zrobiła
na mnie większe wrażenie... Rzeczywiście świetna akustyka! Niesamowity koncert, pani Jungowska wspaniała.
Ale podczas koncertu nie mogłam się powstrzymać od obserwacji światła, gdyż czytałam właśnie w tej autobiograficznej książce MD, Marlena mówi w niej nt. oświetlenia i jego rodzajów oraz efektów jakie można uzyskać...
Oczywiście byłoby mi niezmiernie miło, gdyby Och-Teatr zaprosił jeszcze kiedyś p. Edytę Jungowską :)

Tak, chciałabym już mieć raczej takie widoki:

Obrazek

niż takie:
Obrazek

Życzę oczywiście powodzenia, jeśli chodzi o premierę "Zielonego Zoo"!

Rozważam swoją obecność na kwietniowych koncertach... i czekam na informacje kogo się da namówić jeszcze...

"Widzę", że synowie nieźle trenują :) Całe szczęście, że fotel nie pod żyrandolem... a tak w ogóle
co z żyrandolem? cały? czy poszedł na stracenie?

Znowu "Wassa"! :)
Czyli okazja do przyprowadzenia kolejnej osoby do Och-Teatru, tym razem na wtorkowa "Wassę"..
A więc do zobaczenia!

I na koniec jeszcze mały artykuł o "Tataraku" we Włoszech:

-------------------------------------------------------------------------
O Iwaszkiewiczu we Włoszech

amk 20-02-2010, ostatnia aktualizacja 20-02-2010 13:36

Wielki przegląd twórczości Jarosława Iwaszkiewicza odbędzie się w Rzymie. W jego ramach po raz pierwszy we Włoszech zaprezentowany zostanie film "Tatarak" Andrzeja Wajdy, który wzbudził zachwyt włoskich recenzentów na festiwalu w Berlinie przed rokiem.

Obrazek
źródło: ROL
Krystyna Janda występuje w "Tataraku" w podwójnej roli: doktorowej Marty (na zdjęciu z Bogusiem – w tej roli Paweł Szajda) i aktorki, która mówi do kamery monolog o śmierci męża


Przegląd zainauguruje 25 lutego retrospektywa "Proza Iwaszkiewicza w filmach Andrzeja Wajdy". Wyświetlone zostaną "Panny z Wilka", "Brzezina" oraz najnowszy "Tatarak".

Twórczość Iwaszkiewicza zagości także w znanym rzymskim teatrze Argentina. Od 2 do 14 marca wystawiana tam będzie sztuka "Panny z Wilka" w reżyserii Łotysza Alvisa Hermanisa. W obsadzie włoscy aktorzy: Sergio Romano, Laura Marinoni, Patrizia Punzo, Elena Arvigo, Irene Petris, Fabrizia Sacchi i Alice Torriani.

3 marca w Teatro Argentina odbędzie się ponadto spotkanie dedykowane twórczości pisarza, w którym udział weźmie Tomasz Łubieński.

Przegląd zorganizował Instytut Polski w Rzymie. Jego dyrektor Jarosław Mikołajewski powiedział, że aktorzy, którzy zagrają we włoskiej inscenizacji "Panien z Wilka", będą w najbliższych dniach odwiedzać rzymskie licea i czytać fragmenty prozy Iwaszkiewicza.

"Zachwyciło się już nim kilka ważnych ośrodków we Włoszech. Wydawnictwo Bollati Boringhieri planuje wznowienie jego książek, między innymi o Sycylii" - dodał. "Przy okazji spektaklu w Teatro Argentina pragniemy przypomnieć Iwaszkiewicza jako autora opowiadań. Jestem przekonany, że Włosi z zainteresowaniem przyjmą niedługo również jego poezję i refleksję nad własnym krajem" - podkreślił Mikołajewski.

[PAP]
Pozdrawiam najserdeczniej,
Klaudia

----------------------------------------------------
Magnoliaplace.tumblr.com
Avatar użytkownika
Magnolia
 
Posty: 3722
Dołączył(a): Wt, 01.03.2005 17:25
Lokalizacja: Mio Destino

Re: Wokół "Och'a"

Postprzez Krystyna Janda N, 21.02.2010 23:49

I ja pozdrawiam i dziękuję.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja