List dziewiętnasty

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

List dziewiętnasty

Postprzez kundzia85 Cz, 12.08.2010 11:28

Dzień dobry Pani Krystyno!

Ja dziś tylko tak krótko o "Przygodzie", którą widziałam wczoraj.Jest to kolejna ostatnio (po "Białej bluzce") sztuka, która wbiła mnie w fotel. Nie znałam wcześniej tekstu Maraia, ani jego "Dzienników", nie wiedziałam kompletnie, czego spektakl będzie dotyczył (może to źle,ale staram się zawsze tak robić tzn iść do teatru z jak najmniejszą wiedzą jak, co i o czym, wówczas mam większą frajdę, niespodziankę).Moje zaskoczenie było więc ogromne, na plus oczywiście,tym bardziej,że na początku myślałam,że będzie to po prostu historia pewnego trójkąta miłosnego. Nie potrafię tutaj wyrazić jak mocno ów spektakl mnie poruszył. Do tej chwili mam przed oczami scenę rozmowy-badania między profesorem a jego żoną, czy to jak mówi,że jak ma leczyć obcych ludzi skoro nie potrafi pomóc kobiecie, którą kocha.I mogłabym tak tutaj wymieniać pewnie scena po scenie.
Co do aktorów to wszyscy grali świetnie,ale Pan Jan Englert był po prostu genialny, a rola jakby dla niego stworzona. Bardzo wszystkim gratuluję, to wielki sukces, na który Pani jako reżyser , wszyscy aktorzy i realizatorzy zapewne ciężko pracowaliście. Słowa mi się plączą, bo ąż nie wiem co powiedzieć tzn. napisać, jako widz dziękuję i zapewniam,że pójdę na " Przygodę" znów, pewnie niedługo. Jestem po prostu zachwycona.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa Sobkowicz

PS. A tak zmieniając na chwilę temat muszę powiedzieć, że zdjęcia z wakacji piękne, kapelusz świetny :).
Czy słucha Pani nadal książek audio w samochodzie? Ja wczoraj zaczęłam słuchać (choć nie w samochodzie) "Gorzkiej czekolady" Lesley Lokko, czyta p.Maria Seweryn, przyznaję że tym razem właśnie dlatego wybrałam tę płytę. Zapowiada się ciekawie. Pozdrawiam raz jeszcze i czekam z niecierpliwością na "Kim jest Sylwia" i wszystkie kolejne Wasze nowe spektakle.
E.S.
kundzia85
 
Posty: 238
Dołączył(a): Cz, 26.11.2009 10:32

Re: List dziewiętnasty

Postprzez Krystyna Janda Cz, 12.08.2010 20:11

Bardzo mi miło. Tak słucham książki za książką. Obserwuję z daleka próby " Kim jest Sylwia" Interesująco. Ale obok na sali prób widzę też urywki prób które prowadzi Grzegorz Warchoł...no, no...pani Agata Kulesza to jest Ktoś!
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja