DWa Pytania.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

DWa Pytania.

Postprzez powsa676 Śr, 16.05.2012 10:24

"Pocztowki" obejrze jutro, to opowiem jak mi sie podobaly.
Na razie dwa pytania.
1.Rozmawialem o Pani Teatrze i pani rolach z kolezanka.
Konkluzja byla taka kolezanki -"Janda przejdzie do historii".W pelni sie z tym zgadzam.
Do Pani pytanie - Jak to jest miec poczucie, że jest sie tak znana aktorka, ikona polskiej kultury, ktora jest w encyklopediach i kiedys przejdzie do historii..?
Przyzwyczaila Pani sie do tego czy nadal to wzbudza u Pani dume itd?

2.Kto decyduje, ktore spektakle w danym miesiacu beda grane?
Rozumiem, że zalezy to od frekwencji i zajetosci aktorow.
Ale przypuscmy, ze ma Pani mozliwosc zagrania wielu tytulow w danym miesiacu,bo akurat sa wolne terminy ktore sie wtedy wybiera spektakle?
Pani decyduje , ile np chce Pani zagrac spektakli w danym miesiacu ze swoim udzialem "Schirley" czy "Weekend", a jak jest z P.Marysia - przychodzi do mamy i mowi - Mamo , moge w tym miesiacu troche mniej grac :)
Pozdrawiam.
powsa676
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt, 12.08.2011 14:30

Re: DWa Pytania.

Postprzez Krystyna Janda Śr, 16.05.2012 11:54

Ad 1) w ogóle o tym nie myślę, gram i pracuję najlepiej jak umiem. Uważam że y nie zrobić nic co zniszczy to na comiesięczne zapracowałam. Mam pełną świadomość że jestem osobą publiczną i to co robię i mówię publicznie ma znaczenie. Znałam wszystkich największych aktorów, reżyserów moich czasów i kiedy umarli i przeszli do historii nie zrobiło to na nikim najmniejszego wrażenia, co więcej po chwili nikt o nich nie pamiętał, zostały tylko rzeczy które zrobili.
Ad2) repertuar ustalany jest wedłóg terminów wolnych aktorów, nasze teatry są w kolejce do ich terminów ostatnie, po ich teatrach macierzystych, obowiązkach filmowych i serialowych. Sprawdzamy terminy aktorów którzy grają w tytułach , które się najlepiej sprzedają, każdy spektakl ma swojego producenta, opiekuna, inspicjenta i to oni spawdzają wszelkie termińy, także terminy muzyków, grafik spektakli jest wybikową tej wiedzy, ja i Marysia jesteśmy dla obu scen na wyłączność, my dostosowujemy się do innych. Moje monodramy są zbawieniem dla obu scen , wystawiany je wtedy kiedy nikt inny nie może grać, to dyktuje częstotkiwość Shirley, Ucha, Białej bluzki, jeśli inni aktorzy mogą grać ja nie gram swoich rzeczy nawet po kilka miesięcy.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja