jak się ubrać ?

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

jak się ubrać ?

Postprzez Inka Pt, 22.02.2013 01:17

Kochana Aktorko !
Ciekawa jestem Pani zdania :
otóż tydzień temu, w poznańskiej Operze, odbył się koncert zespołu POD BUDĄ z Krakowa (Andrzej Sikorowski). Poszłam z mężem, bo oboje bardzo ich lubimy. I otóż...Ubraliśmy się wizytowo ( nie przesadnie), no bo Opera zobowiązuje ! Tak nam się zdawało...
I pewnie gdyby była wystawiana opera jakaś - ludzie przyszliby LEPIEJ ubrani - tymczasem koncert tego zespołu został potraktowany przez 90% widzów jak występ w jakiejś arenie, boisku, czy plenerze...Swetry, dżinsy,adidasy (!!), koszule struksowe, w kratkę - na zasadzie "com ta miał, tom włożył".....
Smutne. Widownia głównie w wieku 45+, dam się zastrzelić, że do cioci na imieniny idą ładniej ubrani...
O co więc chodzi ? Dlaczego ludziom nie chce się PODKREŚLIĆ, że jest wyjście na koncert - to może to podkreślę strojem ? Zaznaczę, ze te 1,5 godz. jest w tym dniu wyjatkowe ? W dodatku wnętrze Opery, piekne, strojne, wyjątkowe : jak tu pasują rozdeptane adidasy ??? :oops: :shock: ??
Pierwszy raz do Opery zabrał mnie ojciec kiedy miałam 10 lat, tzn.1958 roku. Ludzie byli wtedy w większości na pewno raczej niezamożni...
Byłam ubrana jak na akademię szkolną : spódniczka granatowa, biała bluzka. I - ja to pamiętam, bo przeżycie było potężne - wszyscy byli ubrani ŁADNIE. Myślę nawet, że wtedy nikogo w stroju "ogródkowo-bylejakim" po prostu by nie wpuszczono...Albo - było to po prostu głównie społeczeństwo przedwojenne, któremu głowy by nie przyszło pójść do Opery tak jak się stoi - od garnków w kuchni...Smutne. Ojciec mi tłumaczył : takie wyjście to wyjątkowa chwila, zawsze trzeba ubrać się ładnie, bo jak się będzie czuł ktoś obok ciebie ubrany elegancko, jeśli ty przyjdziesz byle jak ?
No, i ...JA się własnie TAK czułam..wśród tych porozciąganych swetrów, adidasów nie za czystych...
Z tym , że : w Sylwestra, na Galę Sylwestrową w Operze - była faktycznie pełna gala !! I pań i panów...Więc budynek nie zobowiązuje...i na koncert tego TYLKO zespołu ludzie się nie "przebrali"..
Serdeczności !!!
Mam nadzieję, że Włochy pomogły Pani na WSZYSTKO ! :lol:
Inka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Śr, 09.03.2011 16:55

Re: jak się ubrać ?

Postprzez Krystyna Janda Pt, 22.02.2013 07:45

Oj z tym ubieraniem, ostatnio problemy. Ja od rana na wieczorowo, z konieczności, prezenterki i dziennikarki telewizyjne od rana w makijażach karnawałowych, młodzie ma wszystko gdzieś albo raczej precyzyjnie komponuje to ze niby a gdzieś, wiem to po synach. Proszę się ubierać jak Państwo czują i pamiętać ze nikogo już dziś się do niczego nie przekona nie zachęci a na pewno nie zmusi. A Włochy zawsze dobre na wszystko. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja