italia

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

italia

Postprzez kamilek Pt, 22.02.2013 17:11

Pani Krystyno,
ja też uwielbiam Włochy, często przez nie przejeżdżam 189 w drodze na Bemowo. U nas w autobusie też spoko towarzystwo, często jakieś panie, obok mnie, zaczytują się w świat seriali, jakiś pan w błogim dolce farniente kima po nocnej zmianie, a czasem nawet wsiądzie jakiś signore władający perfettamente łaciną. Ale jakoś tak ostatnio wszyscy tacy zapracowani, zmęczeni, przygaszeni, zupełnie nie rozumiem, przecież Włochy to taki piękny zakątek,
pozdrawiam
Kamil
P.S. Najpiękniejszy tu dworzec i te przytulne restauracyjki z ...kebabami.
kamilek
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 22.02.2013 16:53

Re: italia

Postprzez Krystyna Janda Pt, 22.02.2013 17:41

Te Włochy także znam. Miałam tam krawcową panią Fergerową, chodziłyśmy z mamą siostrą do niej na miary przez cudny park. Lubiła patki, kontrafałdy, lamówki, spódnice z ukosu, rozcięcia w spódniczkach na bokach, rękawy 7/8 , kimonowe wszywania. Nie lubiła falbanek i plisowań. zawsze projektowała z nami , rysowałyśmy wszystkie an marginesach gazet , kostropatym ołówkiem , co nm się zamarzyło. umiała uszyć wszystko. Była dla nas wyrocznią. Uszyła nam, mnie i siostrze sukienki do komunii i mamie z okazji naszej komunii kostiumik z kremowej koronki gipiurowej na beżowym spodzie. Cudo. Do dziś szukam podobnego kiedy wybieram się na zakupy. Ach gdzie są czasy mojego spokojnego, bezpiecznego dzieciństwa?
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja