Legendy

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Legendy

Postprzez trojden Pn, 03.06.2013 14:41

Szanowna Pani Dyrektor,

Myślę, że oba rodzaje teatrów, o których Pani pisze są potrzebne i mają swoją widownię, która się zresztą czasem zazębia. Na przykład ja od 30 czerwca do 1 sierpnia zamierzam być u Pani pięć razy, z drugiej zaś strony szykuję się już na wrzesień na "Kabaret Warszawski" w Nowym Teatrze-a więc na pewno będzie golizna i krzyk, ale też, to chyba niezaprzeczalne, świetni aktorzy, tak jak to było w "Opowieściach afrykańskich według Szekspira"
Plany repertuarowe Pani Dyrektor ma na pewno szerokie i wybiegające daleko w przyszłość. Czy zna Pani sztukę amerykańskiego pisarza Jamesa Kirkwooda Jr. "Legends"? To opowieść o dwóch starszych już gwiazdach filmowych, które sprytny agent chce wykorzystać w nowym przedsięwzięciu. Generalnie chodzi o relacje pomiędzy obiema nielubiącymi się Paniami. Sztuka nie ma chyba polskiego przekładu, występuje w niej pięć, czy sześć postaci. Grana była z sukcesem w USA w dwóch trasach objazdowych - w roku 1986 i na przełomie 2006 i 2007 r. W drugiej wersji grały Panie znane z serialu "Dynastia", ale to nie jest mankament, bo to jednak dobre aktorki. Ciekawe jak wyglądałyby kwestie finansowe związane z prawa autorskimi i tłumaczeniem. No, cóź, tak pomyślałem, że taka gorzka komedia pasuje do sceny Polonii czy Ocha. Może kiedyś Pani Dyrektor przemyśli.

Serdecznie pozdrawiam,

Piotr C.
trojden
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt, 05.06.2012 20:32

Re: Legendy

Postprzez Krystyna Janda Pn, 03.06.2013 15:58

Wydaje mi się ze to jest tekst , który był grany w warszawie nie tak dawno, pod innym tytułem, ale może się mylę. Zapraszam .
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja



cron