Och Pani Krystyno, Iluzjon czeka...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Och Pani Krystyno, Iluzjon czeka...

Postprzez Cezaryna Pn, 10.06.2013 23:41

Szanowna Pani, ponieważ zuważyłam pewną prawidłowość dot. mojego pisania : im dłuższy mój list / patrz ostatni /, tym któtsza Pani odpowiedž - tym razem tylko jedno, skondensowane, zwięzłe pytanie mam :
choć jeszcze nie powiedziała Pani "dziennikowiczom " / a nie każdy ma konto na f.b ! /, że od 24- go czerwca w warszawskim Iluzjonie jest przegląd filmów z Pani udziałem ( tak!, tak!, tak ! ) chciałam zapytać, dlaczego właśnie te tytuły Pani wybrała ? !
A filmy ...różne, niesłychanie ekscytujące, ważne, znaczące, bliskie.. Ja zdecydowanie nastawiam się na ucztę pt. Parę osób, mały czas. On - Miron Białoszewskie i Pani w filmie - genialna !
A pamięta Pani : Jak to powiedzieć ?

Jak to powiedzieć
między tymi blokami
między kwaczącymi dziećmi, wronami
i się zwleczeniami
parę osób
mały czas
tu dech
tu strach
tu cho cho cha
i tyle

Podejrzewam, że stąd jest zaczerpnięty tytuł dla filmu. Mój ulubiony wiersz Mirona...
Ale na początek Tatarak i spotkanie z Panią...face to face ( uśmiech ).
No to do zobaczenia.
Łagodnych dni życzę. G. z Żoliborza.
Cezaryna
 
Posty: 36
Dołączył(a): N, 10.03.2013 14:07

Re: Och Pani Krystyno, Iluzjon czeka...

Postprzez Krystyna Janda Wt, 11.06.2013 05:20

Szanowna Pani, po pierwsze odpowiedzi zależą od tematu i zadanego pytania, jeśli list zawiera pytanie odpowiadam na nie, jeśli nie, nie odpowiadam, tylko pozdrawiam. A teraz jeśli chodzi o wybór filmów, wybrałam jednak trochę inne, lista była długa, ale są nie do załatwienia podobno, bo nie ma ich Filmoteka Polska w archiwach. Marzyłabym, żeby to były filmy także zagraniczne, ale to jest niemożliwe w większości przypadków, jak się okazało. A co do zawiadamiana dziennikarzy, to nie ja organizuję ten przegląd, informacja idzie z innego źródła, nie zajmuję się reklamą tego wydarzenia. Mamy teraz urwanie głowy w teatrze, jak zwykle kilka rzeczy do reklamowania , przede wszystkim całe wakacje, to są nasze zajęcia. Przegląd organizuje Filmoteka Narodowa, do tego ma być wystawa zdjęć , które są w zasobach Filmoteki. Będzie tez trochę zdjęć od nas z Fundacji. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja