Andrzej Wajda

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Andrzej Wajda

Postprzez Dorota Szymborska Cz, 07.11.2013 15:19

Pani Krystyno,
nie znam Pana Andrzeja Wajdy osobiście, ale myślę sobie, że to musi być wyjątkowo uroczy człowiek. Miałam kiedyś przyjemność spotkać go w kolejce do kasy kinowej. :) Powiedziałam mu wtedy, że dla Niego (oczywiście wraz z żoną) bilety do wszystkich kin w Polsce powinny być darmowe. W zamian otrzymałam miłe słowo i uśmiech. :)
Ale przyszła mi do głowy inna rzecz. Czy padła Pani może kiedyś ofiarą psikusa Marka Kondrata, który GENIALNIE potrafi udawać Pana Wajdę? Przez telefon chyba nie da się ich odróżnić! Pan Kondrat opowiadał kiedyś (chyba na swoim benefisie w Trójce) jak podczas zdjęć do "Pana Tadeusza" zadzwonił o 6 rano (!!!) do Bogusława Lindy, oczywiście jako Wajda. Rozmowa wyglądała (mniej więcej) tak:
Po piątym czy szóstym sygnale Linda odbiera wściekłym: Halo!!
A p. Kondrat: Dzień dobry Bogusiu, Andrzej mówi. Przepraszam, nie uwzględniliśmy cię w dzisiejszym planie. Ale nie szkodzi, zjedz sobie śniadanko, a my przyślemy po ciebie samochodzik.
B. Linda: Nie, nie trzeba, sam dojadę.
M. Kondrat: A wiesz Bogusiu, mam problem z Mareczkiem. Nie wiem czy go dobrze obsadziłem w tym Hrabim...
B. Linda: Nie, dlaczego, dobrze sobie radzi.
M. Kondrat: To dobrze. No to pośpij sobie jeszcze troszkę.
I w tym momencie już się "ugotował". :D

Pozdrawiam serdecznie, Dorota
Dorota Szymborska
 
Posty: 45
Dołączył(a): Śr, 13.12.2006 07:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andrzej Wajda

Postprzez Krystyna Janda N, 10.11.2013 09:45

Nie , udając Andrzeja Wajdę nie zrobił mi psikusa, zadzwonił natomiast jako ktoś z pisma Mówią Wieki i zaproponował mi okładkę, zdjęcie na okładkę i wywiad. Byłam zaskoczona i zniecierpliwiona, ale się zgodziłam. Nie poznałam że to On, potem zawsze w teatrze z tego kpił i z tego ja się chciałam wymówić. Zawsze poza tym mówił o mnie i do mnie Pani Szmira. Pozdrawiam. Nazwać kim jest dla mnie Andrzej Wajda jest trudno. To więcej niż reżyser i przyjaciel.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja