"Adrienne Lecouvreur" w TVP KULTURA

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

"Adrienne Lecouvreur" w TVP KULTURA

Postprzez mamut0106 Śr, 06.01.2016 17:49

Pani Krystyno, zmiany w mediach budza moje obawy, bo jak dotad skrzetnie korzystalam z tego, co oferowal kanal Kultura w TVP. Co bedzie po zmianach? Rzadko ogladam telewizje, ale wychowana na Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia (za komuny!) darze wielka estyma miejsca, gdzie moge zobaczyc i sluchac artystow, ktorych glosy od zawsze bezblednie rozpoznaje.
Ostatnie przedstawienie w rezyserii Mariusza Trelinskiego - to koncert wspanialej gry aktorskiej z koncertem kameralnym w tle. Duet Janda - Stenka to niezwykle prawdziwie, skrzaco zagrane namietnosci dwu skrajnie roznych, a tak samo bezgranicznie kochajacych kobiet. No i Gajos! Gajos jak lekarstwo na bol, smutek i pamiec..."Piekno, ktore tworzysz w teatrze nie jest twoja prywatna wlasnoscia"!
A poza tym - pajeczyny, piszczace szczury, ta cala spowijajaca puste zycie marnosc - intrygi, trucizna knowan. Im wiecej wykwintnosci w manierze i kostiumie, tym wieksza nedza postaci.
Warto wpatrzec sie w to i wsluchac.
Z podziekowaniem i serdecznoscia MartaN
mamut0106
 
Posty: 10
Dołączył(a): So, 31.03.2012 22:48

Re: "Adrienne Lecouvreur" w TVP KULTURA

Postprzez Krystyna Janda Cz, 07.01.2016 09:30

Bardzo dziękuję. Ja też czekam na zmiany w mediach z niepokojem . Zobaczymy. Ukłony.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja