Ludzie z wyspy.

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Ludzie z wyspy.

Postprzez zagiel44 N, 13.03.2016 15:01

- To jakie Swieta mamy teraz moj mezu ?
- Tyle co ja wiem, bo jeszcze widze to ludzie jajka maluja.
- No tak, to my mamy podpowiedz mezu juz i cos wiemy, tez musimy zabrac sie za malowanie jaj...
- Sama maluj takie duze jaja, trzeba duzo I do kosza wiklinowego wlozyc...
- Trzeba duzo... duze jaja... ach mezu Ty tyle wiesz, a zadnego szczescia w Tobie, ze wiesz I jeszcze widzisz.
- Jestes pracowita, a ja mysle...
- Mamy tylko owce I strusie, czy zabic owce czy to inne Swieto mezu I tylko jajka potrzebne ?
- Jajka wystarcza zono moja, bo ja nie ide po choinke do lasu, sniegu nie ma. To inne Swieto, maluj tylko jajka, kolorowe musza byc.
- To musi byc niby wesole Swieto, a smutne...
- Odwrotnie zono, odwrotnie...
- A smutek od czego zaczyna, ze pozniej radosc mezu myslisz ?
- Ktos umarl, pozniej, ze nie do konca I zycie ma dalsze ale zeby czlowieka przybijac na Krzyzu gwozdziami zono I On pozniej jak nic dalej ludzie go slysza I mowia do Niego, a On zyje do dzisiaj. Tyle wiem, co ludzie wiedza zono, to trudne Swieto ale ma te radosc I my miejmy radosc, bo jaja strusie znowu na dlugo nam starcza do jedzenia. No ale codziennie na twardo... to dobrze, ze beda pomalowane, bedzie radosc u nas tez.
- Ty mezu duzo zawsze wiesz, bo widzisz tych ludzi ale czy Ty wszystko zawsze musisz mi tak poprzekrecac w drodze do domu, ze ja pozniej nie mysle I na czasie nie jestem. Nie lubie ludzi, bo glupota to w ich glowach zawsze, a my jak malpy po nich doswiadczamy. Duze te jaja ale gwozdzie I czlowiek... czy to Swieto ?
- No smierc I zycie zono...
- Mamy tez Krzyz, mamy Swieta mezu jak ludzie...
- Tak zono, mysle... ze to wszystko.
zagiel44
 
Posty: 55
Dołączył(a): Pn, 02.11.2015 15:56

Re: Ludzie z wyspy.

Postprzez Krystyna Janda Wt, 22.03.2016 10:53

Wszyscy jesteśmy ludźmi. Dotąd wydawało mi się, że wszyscy jesteśmy tacy sami, robimy błędy, osiągamy szczyty, mamy sukcesy, robimy też głupstwa i jesteśmy niedoskonali. Ale to wszystko w granicach człowieczeństwa. I to jest piękne. Jest wielu ludzi, którzy umieją się cieszyć prostym, zwykłym, harmonijnym, bezpiecznym życiem. I oby ono mogło być takie. Wszystkiego dobrego na te Święta.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja