Trzy siostry...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Trzy siostry...

Postprzez zbi.gra.durzynscy Wt, 25.04.2006 10:56

Pamiętam Panią w "Trzech siostrach" - to był znakomity spektakl. Jeszcze chyba Szczepkowska, Ziętek, Kowalski ? Zapasiewicz? Dlaczego TV tego nie powtarza ? "Lecą" w soboty, niedziele jakieś koszmarne teleturnieje dla ćwierćidiotów - a w archiwach pokrywają się kurzem taśmy z różnymi wspaniałymi spektaklami teatru TV. No, tak. Czasy nastały takie, że jaka byłaby tzw.oglądalność? Pani Krystyno! Mam nadzieję, że nie pozwoli Pani na żadne udziwnienia w scenografii, że nie będzie ciemnej sceny z jakimiś nieokreślonymi elementami? Tak strasznie drażni mnie, kiedy reżyser sztukę Szekspira wystawia z aktorami w garniturach, a akcja dzieje się np.na stacji benzynowej....Że to niby takie ponadczasowe! Żeby do widza trafiło! To co : czy jak ubrać aktorów w kostiumy z epoki, otoczyć scenografią z adekwatnej epoki - to już ponadczasowe przesłanie tekstu do widza nie trafi ? A dlaczego nie może być pięknej scenografii? Czasem podejrzewam, że to nie chodzi o jakieś "odkrywcze" pokazanie sztuki, a po prostu o zwykłą oszczędność, brak pieniędzy na porządną scenografię. Ale mówi się, że reżyser "taką miał wizję"...Pani Krysiu, jestem z Poznania, nie wiem czy będę miała okazję zobaczyć w Pani teatrze ten spektakl - ale proszę, niech to będzie "po Bożemu"....Życzę dobrego wyboru przy obsadzie ról !! I żeby spektakl wszystkich rzucił na kolana.Uwielbiam Czechowa.Grażyna D.
zbi.gra.durzynscy
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn, 23.01.2006 15:14

Postprzez Krystyna Janda Śr, 26.04.2006 07:27

Nie wiem jak będzie i rezyser ma pisane i neipisane prawo do decydowania w tych sprawach, ja tylko przypomne jak wiele wspaniałych spektakli miedzy innymi z Czechowa w symbolicznej dekoracji, choćby spektakle Grzegorzewskiego, Brooka, Lupy....Pozdroweinia.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja