Wielcy kina odchodzą...

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Wielcy kina odchodzą...

Postprzez anialek Wt, 31.07.2007 21:46

Pani Krysiu wielcy kina odchodzą, ja wielbicielką jestem kina francuskiego aktorki Catherine Deneuve, aktora Yves Montanda reżysera Louis Malle i polskiego oczywiście, ale Ingmar Bergman, czy Michelangelo Antonioni to już klasyka... Jakoś smutno, słucham sobie "La Boheme" Aznavoura i mam łzy w oczach, piękna piosenka, koronkowa, no cudna... W dobie popowej sieczko-papki taka perełka, szkoda, że teraz już nikt nie komponuje i nie pisze takich utworów, wielka szkoda... Pogoda też pesymistyczna trochę, no ale cóż... Ale żeby już tak do końca nie popaść w pesymistyczny nastrój , to muszę napisać, że mi się Pani ostatnio śniła. Sen był dziwny i dość makabryczny, jak to u mnie... Zwyczajnie goniła mnie Pani z nożem po łące, a ja biegłam i biegłam coraz szybciej i szybciej, przewróciłam się , a kiedy Pani do mnie dobiegła i chciała mnie dźgnąć nożem, to się obudziłam zmachana, że szok... Ja to mam sny, albo makabryczne i straszne, albo dziwne, ale żeby mi się coś miłego przyśniło, to raczej sporadycznie... No chyba, że magiczny Kraków kiedyś pasjami mi się śnił, ale w połowie sierpnia mam nadzieję pojechać i poczuć jego niezwykłość i klimat i oczywiście magię... Pozdrawiam serdecznie i cieplutko:))
Wklejam też tekst piosenki, bo piszę czasem różne teksty piosenek, muzykę do niego skomponowała i przepięknie go zaśpiewała Monika Załoga ze Szczecina...

Słowami- bez słów

Niż napisał deszczem wiersz
Liśćmi wiatru wstrząsnął dreszcz
Płomień mówi iskrami
Ptak trzepocząc skrzydłami 
delikatnie ,czule, smutnie
dotyk, chwila, drżenie, uśmiech

I ty mów do mnie mów
słowami bez słów
rzekami polami
Mów do mnie mów

Słońce śpiewa motylem
W życiu liczą się chwile
Skryty pod  powiekami
jest sen zaczarowany
A anioły przeulotne
Rozpylają szczęścia krople

I ty mów do mnie mów
słowami bez słów
płatkami, pyłkami
mów do mnie mów

Więc napisz o miłości
O tęsknocie  zazdrości
Pisz błękitną litanię
Lotnych chmur zakochanie
Słyszysz jak deszczu kroplami 
Dzwonią słowa między nami

I ty mów do mnie mów
słowami bez słów
rynnami, kroplami
Mów do mnie mów

Ps: Ostatnio wygrałam mp3 w konkursie wiedzy o serialach i kinie:)
"Życie jest jak nudna sztuka w teatrze, ale nie warto się spieszyć z wychodzeniem przed nieuniknionym końcem spektaklu" Andrzej Wajda
Avatar użytkownika
anialek
 
Posty: 350
Dołączył(a): Pn, 09.05.2005 09:49
Lokalizacja: Z miasta Feliksa Nowowiejskiego twórcy "Roty"

Postprzez Krystyna Janda Śr, 01.08.2007 18:40

Podoba mi się - Słońce śpiewa motylem, w życiu liczą się chwile...W ogóle mi się podoba. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja