HYDE PARK

Postprzez Marysia Wt, 18.09.2007 11:27

Sycylia jest piekna! I ludzie bardzo otwarci. Południe Włoch jest mniej zamożne jak północ. Ale za to mają serca dobre. Ja jestem pod wrażeniem, jak tam ludzie podchodzą do osób niepełnosprawnych. Na każdym kroku pomagają, podaja rękę. Jako, ze już byłam bardzo zmęczona tymi codziennymi wycieczkami i bieganiem za przewodnikiem, w Palermo wynajelismy za naprawdę nieduże pieniądze taksówkę, która woziła nas w najciekawsze miejsca. Taksókarz opowiadał o historii tej wyspy, zawiózł nas na koniec do kawiarni na kawę, za którą nie chciał wziąć pieniędzy. Jedno, co mnie zastanawiało, on wszędzie zostawiał te taksówkę otwartą, otwarte drzwi, okna. I nie bał się, ze mu coś zginie....To jest właśnie Sycylia.
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez KrystynaP Wt, 18.09.2007 12:04

Witam Marysiu po URLOPIE, mam kompletne rozdwojenie marzeń, nie wiem, na czym mam je skupić, rejs czy Ameryka, normalnie "zez" rozbieżny.
Pięknie mnie tu wespół z "13" rozpieszczacie, dziękuję i kłaniam się przyjaźnie. :D
KrystynaP
 
Posty: 1257
Dołączył(a): Wt, 30.01.2007 21:21
Lokalizacja: z rodzinnych stron

Postprzez Ściana Wt, 18.09.2007 12:54

Trzynastko, Marysiu, Emciu - "sie otwarlo okno na swiat" w HalYnce. Prawda Oczywista.
Dziekuje pieknie, czapka do ziemi, za WSZYSTKIE ZDJECIA. U & U.
Podpisano: Sciana
PS Przepraszam, ale nie wiem jak wyrazic w slowach to jedno najwazniejsze "dziekuje". Druhny nawet nie wiedza ile moich wlasnych i prywatnych, unikatowych, wspomnien kryje sie za Waszymi Zdjeciami. Dziekuje pieknie za te wspomnienia. I szczekam na kolejne.....
Podrozowac jest BOSKO, ne?
Avatar użytkownika
Ściana
 
Posty: 2652
Dołączył(a): So, 05.03.2005 01:34
Lokalizacja: KREDENS

Postprzez Marysia Wt, 18.09.2007 13:02

Krysiu, wszystko piekne. I to, co stworzyła matka natura i to, co stworzyli ludzie....
Na prośbę Ness napiszę o Toskanii. Może kiedyś jeszcze wkleje pare fotek z Rzymu i Watykanu.
Po rejsie pojechalismy w głąb Toskanii.

Obrazek

Do Castigilione della Pescaia. Małe urocze miasteczko z piękna piaszczsta plażą....Na plazy oczywiscie króluje miłościwy Dirertorro :D Gdy zobaczył moją kulę od razu przydzielił nam parasol z leżakami blisko wejścia :D

Stamtąd ruszylismy na zwiedzanie okolic. Dojechaliśmy do pięknego Capalbio.

Wiele starych domów, restauracji.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na środku miasteczka jest taras widokowy, a na nim....

Obrazek

Potem przez miasto targowe Manciano dotarlismy do wyjatkowo kretej drogi i przed nami odsłonił sie niesamowity widok:

Obrazek

Zatrzymalismy sie na drodze i fotografowalismy, bo nie wiedzielismy, ze za chwile dotrzemy na samą górę, w samo serce Pitigliano...

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Marysia Wt, 18.09.2007 13:17

Pitigliano to miasto zbudowane z tufu. Pod skałam jest stroma droga wzdłuż której jest pełno dziur w skale. To piwnice na przechowywanie wina...

Obrazek

Obrazek

Potem, jak zwykle brama wjazdowa do miasta...

Obrazek

I juz jesteśmy tam, co przed chwila podziwialismy z dołu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Marysia Wt, 18.09.2007 13:26

Serce Pitigaliano

Obrazek

No i taras widokowy...


Obrazek

i widoki....tym razem z góry miasteczka.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Marysia Wt, 18.09.2007 13:53

Po zjedzeniu w restauracji pysznego picci, ręcznie robionego makaronu pojechaliśmy dalej do średniowiecznego Sorano usytuowanego nad głebokim wąwozem z wodospadami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały czas jechalismy dośc stromymi i kretymi drogami. Wielelmiejscowości w Toskanii jest usytuaowanych na szczytach gór.

Obrazek

Jedziemy w stronę Saturnii. gdy dojeżdżamy w powietrzu unosi się zapach siarki. Castate der Gorello to parujący wodospad. Wpada on do wanien wyrzeźbionych przez siłę wody. Można sie tam do woli kapać.

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale wykonane było z daleka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i bella Toskania...

Obrazek

Winnice i gaje oliwne...

Obrazek
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Marysia Wt, 18.09.2007 14:02

No i dalej jedziemy do Perety przez targane wiatrami Scansano znane z wina Morellino...
Jest to sliczne miasteczko położone wysoko. Właściwie nie mozna do niego wjechać, uliczki sa bardzo wąskie, ale obok bramy wjazdowej jest parking.

Obrazek

Pytamy pierwsza osobę, którą spotykamy na parkingu o restaurację, którą prowadzi mama z synem. Bez problemu ja znajdujemy, bo jest 100 metrów dalej.

Obrazek

Tak wyglada wejście

Obrazek

Musimy chwile poczekać, bo jak większośc restauracji we Włoszech jest czynnych od 19-tej

Obrazek

A tak wyglada w środku

Obrazek

Pysznnnneee jedzenie. Pyszne wino, grappa i likier cytrynowy. Na koniec migdałowe ciasteczka moczone w winiaku i serniki.

Ale zaśmieciłam Wam HP!!!!!
Ostatnio edytowano Wt, 18.09.2007 14:26 przez Marysia, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Marysia Wt, 18.09.2007 14:22

Dzień poleniuchowalismy na plaży i udaliśmy się w droge powrotna do Polski. Po drodze jeszcze zatrzymalismy się w pięknym otoczonym murem mieście Radda in Chianti. Jest to oficjalna siedziba producentów wina Chianti. Chianti Clasico, bardzo dobre. Szczególnie rocznik 2003!

Obrazek

Jak wszędzie w Italii jest tu dużo małych restauracji z pysznym toskańskim jedzeniem

Obrazek

Krzaki winorośli uginają sie pod ciężarem winogron...

Obrazek

No i jeszcze raz piekne widoki

Obrazek

A potem powrót przez Alpy z ośniezonymi szczytami

Obrazek

Jeszcze nocleg w Tyrolu

Obrazek

Obrazek

I powrót do polskiej rzeczywistości....
Avatar użytkownika
Marysia
 
Posty: 3169
Dołączył(a): Pn, 28.02.2005 12:17
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Bromba Wt, 18.09.2007 18:40

A kuku!
Kotwica 2007 z pozdrowieniami dla Was
Obrazek

PS Brzozy oszałamiająco piękne, dziękuję, Trzynastko!
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Postprzez M.C. Wt, 18.09.2007 18:48

Dzien opowiesci z dwoch kontynentow na HalYnce!

Druhny Trzynastko i Marysiu DZIEKUEJ! Dla mnie wszystko cuda prawdziwe, chcialoby sie zobaczyc na wlasne oczodoly, oj chcialo, dzieki za inspiracje Druhny!
Marysiu dokanczam zdanie "Na środku miasteczka jest taras widokowy, a na nim...." ALBERTA! Tez lubie znajdowac takie serca jak to w Pitigaliano! Zaraz sprawdze czy to z niebieskimi okiennicami to prawda i polece moim na Pokarpaciu! Ot i zrobimy Tunis, hihi.
Trzynasko usmiecham sie do Twoich widokow, prawie za miedza, prawie osiagalne, ne?
Ale fajnie, ze pan Darek zdjal szlaban na liczbe zdjec!

NIECH ZYJA UNIKATOWE CHWILE! AVE!

Bronus! Kiedy wracasz? Kotwica wyglada na niewinna, hihi.
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Postprzez Bromba Wt, 18.09.2007 18:56


Hihi, a kotwica była kiedyś winna...?
Wracam za jakieś 10 polskich filmów, jeszcze nie w tym tygodniu.
Tak tylko macham, że żyję. U&U
Avatar użytkownika
Bromba
 
Posty: 1124
Dołączył(a): Śr, 02.03.2005 10:12
Lokalizacja: z rowu

Postprzez M.C. Wt, 18.09.2007 19:00

Druhna oczywiscie robi krytyczne i subiektywne (czyt nasze ulubione) notatki filmowe, co? Druhna wysle jakies polskie fale i krajowe mewy, szum Baltyku na youtube tez moze byc! Fajnie, ze Druhna zyje! Mach, mach!
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Postprzez GrejSowa Wt, 18.09.2007 19:08

Piękna HalYnka jest, cudna, taka światowa! Dorbaldie aż mi oczodoły spuchły od tego wpatrywania się...A żeby Druhny widziały, jaki światowy był dzisiaj mój gołębnik, ten prawdziwy, na kluczyk, aha!!! Trzynasiu, dziękuję Ci bardzo!!!

Tasiemki vel troczki to jeszcze jakoś ogarniam, ale co Druhny wypisujo w tych wierszenkach, luuuudzieee!!!

Bronka, kotwicę, to każden jeden wkleić potrafi, phi! Druhna lepiej rzuci to kotwico!!!

Emciu - a pan Jarek to taki jest fajny, że zdjął szlaban na wsjo!!! Druhna widzi w jakim tempie nam się Ogólniak starzeje?!
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez M.C. Wt, 18.09.2007 19:21

Sowus!!!! Jak ja widze Twoj troczek to juz mi Ogolniak nie w glowie! U&U

A slyszala Ty taka brazylijku jazzistku Ceu (z kreseczka nad e), una duzo szumu w CA zrobiwszy...
http://www.youtube.com/watch?v=giKQLSzM ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=HYc_g2eS ... ed&search=
Avatar użytkownika
M.C.
 
Posty: 3816
Dołączył(a): Cz, 03.03.2005 22:15
Lokalizacja: Redwood City, CA

Postprzez GrejSowa Wt, 18.09.2007 19:29

Emciuś, ja kinda lubie Druhnu, knows Druhna...?!

A ta brazylijku z kreseczko w życiu never nie słyszała...ale podoba sie bardzo!!! A co, ona we Lwowi urodziwszy sie i stąd ten szum...?
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez GrejSowa Wt, 18.09.2007 19:51

Przyszła koza do HalYnki...prosto z naszej działki...

fot.@Misiek
Obrazek
GrejSowa
 
Posty: 6298
Dołączył(a): N, 27.02.2005 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez iwna Wt, 18.09.2007 20:02

ooo pijenkna KOZA!! to naprawdę Twoja osobista koza?
iwna
 
Posty: 2887
Dołączył(a): Pn, 20.08.2007 18:51
Lokalizacja: Duza Wies kolo Malego Miasteczka

Postprzez ness Wt, 18.09.2007 20:34

Marysiu, dziękuję bardzo, bardzo!!!
Avatar użytkownika
ness
 
Posty: 3029
Dołączył(a): Śr, 15.03.2006 20:56
Lokalizacja: home sweet home

Postprzez Małgosia Sz Wt, 18.09.2007 22:08

o jaka swiatowa halyna.... no cudooooo normalnie!
gapię się i gapię w monitor i zaraz od T. w-czapu dostanu jak nic!

Marysiu a w jednym skansenie w Białowieży (wieś Budy - skansen Sioło - polecam bardzo) też nam Pani Marysia (?) opowiadała o tym, że na wsiach co roku na wiosnę chałupy bielono i okna malowano często na niebiesko, żeby owady odstraszyć. znaczy się coś w tym musi być.

a my dzisiaj byliśmy w winnicy z 1550 roku!

spadam na wino!
Małgosia Sz
 
Posty: 7336
Dołączył(a): Wt, 08.03.2005 11:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne



cron