Jutro swiatowa premiera filmu "TATARAK"

Tutaj kierujcie pytania do mnie, na które postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości.

Jutro swiatowa premiera filmu "TATARAK"

Postprzez maciejlysakowski Cz, 12.02.2009 22:56

Droga Pani Krystyno,

lece do Berlina na swiatowa prmiere filmu „TATARAK“!!!

Jutro o tej porze bede juz siedzial w fotelu festiwalowgo kina Berlinale Palast i ogladal TEN FILM!
Kupienie biletow graniczylo z cudem, bo ludzie przychodza o 5 rano pod kasy biletowe i opatuleni spiworami czekaja na rozpoczecie sprzedazy biletow. O godzinie 8 rano, kasy sa otwierane i w ciagu pol godziny biletow ...nie ma! Jest jeszcze maly kontyngent w internecie, ale te bilety sprzedawane sa na pokazy konkursowe dopiero na trzy dni przed terminem wyswietlania filmu. Czekalem zatem , jak zolnierz na posterunku, od godziny 9:30, 10 lutego 2009 roku, przy moim komputerze „uzbrojony” w karte kredytowa. Punktualnie o 10:00 system uwolnil sprzedaz biletow. Mozna bylo kupic tylko 2 bilety na osobe i na cala transakcje mialo sie 15 minut i... 37 sekund. Potem wszystko przepada! Jak sie okazalo, ze trzeba sie tu takze na nowo zalogowac,(choc juz jeden Nick na stronie http://www.Berlinale mialem) to myslalem, ze to juz koniec... Ale zdazylem, zmiescilem sie w czasie i MAM te bilety, bez wychodzenia o 5 rano z termosami goracej kawy i spiworem pod pacha , na zimne berlinskie ulice.

Pierwsze informacje, jakie ukazaly sie na temat tego filmu w mediach bardzo rozbudzaja ciekawosc widza! A plakat filmowy , na ktorym widac Pania w tej scenie na lozku, w wielkim pustym pokoju hotelowym, jest chyba najpiekniejszym plakatem filmowym, jaki widzialem... Juz samo tylko to zdjecie , ktore zobaczylem na stronie Berlinale w pliku promujacym film, wywoluje jakis taki wewnetrzny niepokoj i silne pragnienie wejscia tam i pobycia razem z TA KOBIETA...

Nie bedzie Pani jutro w Berlinie. Taki wybor, takie decyzje, takie - inne -plany.
Oczywiscie, ze ja troche zaluje ,ze nie przejdzie Pani tu po czerwonym dywanie dla GWIAZD FILMOWYCH. Ale TEN FILM - obojetnie czy z nagroda czy bez – juz zaczal swoje zycie. I niezaleznie od wszystkiego bedzie mial swoja publicznosc na swiecie. A ja jutro bede jednym z pierwszych widzow, ktorzy go obejrza i to napawa mnie nieslychana radoscia i duma. Polski film, z Pani udzialem, w rezyserii Mistrza Andrzeja Wajdy, po wielu latach w konkursie jednego z najwazniejszych swiatowych festiwali filmowych!

Jak tylko wroce do Kolonii, napisze Pani o moich wrazeniach z Berlina.

Najserdeczniej Pania pozdrawiam
Maciek

Obrazek

Obrazek

Edward Hopper: Morning Sun 1952, olej na plotnie - 28 x 40 cali, Columbus Museum of Art w Ohio
Modelka byla zona malarza Jo


Obrazek
Edward Hopper: A Woman in the Sun,1961,olej na płótnie -40x60 cali,
Whitney Museum of American Art, New York


Anno dziekuje Ci za te obrazy
Avatar użytkownika
maciejlysakowski
 
Posty: 264
Dołączył(a): Śr, 23.11.2005 15:56
Lokalizacja: Kolonia/Niemcy

Re: Jutro swiatowa premiera filmu "TATARAK"

Postprzez Krystyna Janda So, 14.02.2009 09:21

Maćku bardzo dziękuję. Wieczorem przysłano do teatru list i kwiaty od Andrzeja Wajdy. W nocy jechałam po " Boskiej" do domu w śniegu i zamieci. Trwała projekcja. Kiedy się skończyłam zrobiłam sobie herbaty i poszłam spać. Dziś gram w Zawierciu, jutro w Rybniku. " Ucho.." i " Shirley" stare dobre spektakle, to jakbym była z przyjaciółmi. Czekam na relację. K
Avatar użytkownika
Krystyna Janda
Właściciel
 
Posty: 18996
Dołączył(a): So, 14.02.2004 11:52
Lokalizacja: Milanówek


Powrót do Korespondencja